Zieliński: Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę

Piłka nożna

Ostatnie dwa spotkania pokazały, że potrafimy grać w piłkę - stwierdził po wygranym 3:2 meczu Polska - Słowenia pomocnik reprezentacji Polski Piotr Zieliński.

Przed startem eliminacji taki wynik reprezentacja wzięłaby w ciemno?

 

Jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągneliśmy. Naszą grupę wygraliśmy zdecydowanie. Nie była ona łatwa i niektóre mecze, szczególnie te wyjazdowe, pokazały, że mieliśmy dobrych rywali. Mecze z nimi były wymagające. Te ostatnie dwa pokazały, że potrafimy grać w piłkę.

 

Stwarza pan sobie coraz więcej sytuacji...

 

Trzeba je sobie stwarzać, bo bramka prędzej czy później przyjdzie. Oddaję coraz więcej strzałów w meczu i dziś po jednym z nich byłem bardzo blisko. Nie wiem czy to dobra interwencja Oblaka, czy mogłem uderzyć lepiej... Ale to zobaczę już w domu.

 

Kiedy w składzie jest Jacek Góralski, pan nie musi martwić się o defensywę?

 

Jacek jest zawodnikiem z którym piłkarzom ofensywnym gra się łatwiej. Jest to piłkarz, który z tyłu czyści i dzięki temu możesz pozwolić sobie na to, aby czasem kiwnąć. Jeżeli taka piłka nie przejdzie, to wiemy, że mamy takiego zawodnika za swoimi plecami. Ale Grzesiek Krychowiak i Krystian Bielik też znakomicie czują się w tym aspekcie gry.

Rozmawiał Igor Marczak, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze