EBL: Start Lublin - GTK Gliwice. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: Start Lublin - GTK Gliwice. Transmisja w Polsacie Sport
fot. startlublin.pl

Start Lublin to jedna z rewelacji obecnego sezonu Energa Basket Ligi! Jak poradzi sobie w meczu z GTK Gliwice? Transmisja w czwartek od 17:30 w Polsacie Sport.

Lublinianie w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe bardzo trudnego rywala, czyli Trefl Sopot 95:82. Ten sukces był możliwy dzięki świetnej postawie Martinsa Laksy i Bryntona Lemara. Trzeba również podkreślić, że GTK także zagrało bardzo dobrze - wygrało z WKS Śląskiem Wrocław. W tej ekipie wyróżniał się Brandon Tabb, który rzucił aż 28 punktów.

 

Start trafił z zagranicznymi transferami. Przede wszystkim sięgnął po duet, który zanotował bardzo dobrą końcówkę sezonu w Stargardzie: Tweety Carter - Jimmie Taylor. To się opłaciło - widać nić porozumienia między tymi zawodnikami, a ich postawa może mimo tego być dla niektórych zaskoczeniem. Świetnie radzą sobie też wcześniej wspomniani Laksa i Lemar - to doskonali strzelcy, którzy w pojedynkę potrafią przesądzić o losach poszczególnych spotkań.

 

GTK gra w kratkę, ale potrafiło już sprawić ogromną niespodziankę i wygrać w Gdyni. Siłą tego zespołu również są obcokrajowcy. Rewelacyjny duet na obwodzie - Duke Mondy i Brandon Tabb - doskonale się uzupełnia i jest ogromnym zagrożeniem w ofensywie. Ciekawie jest też pod koszami - wysoki Joe Furstinger potrafi całkiem nieźle bronić, a w ataku często aktywny jest Milivoje Mijović. Trener Paweł Turkiewicz ma więc do dyspozycji graczy o zróżnicowanej charakterystyce, dzięki czemu może rotować składem w zależności od rywala.

 

Warto będzie się również przyglądać starciom będącego ostatnio w bardzo dobrej formie Damiana Jeszkego z Łukaszem Diduszką. Ciekawe również jak w bezpośredniej rywalizacji poradzą sobie rezerwowi rozgrywający - Grzegorz Grochowski i Mateusz Szlachetka.

 

Transmisja meczu Start Lublin - GTK Gliwice w czwartek od 17:30 w Polsacie Sport.

psl, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie