Babilon MMA 11: Rutkowski poznał rywala

Sporty walki

13 grudnia w Radomiu na gali Babilon MMA 11 po raz kolejny swoje umiejętności zaprezentuje Daniel Rutkowski (9-2, 6 KO, 1 SUB). Podwójny mistrz kategorii piórkowej Babilon MMA i FEN zmierzy się z pochodzącym z Brazylii Estabili Amato (10-1, 5 KO, 2 SUB).

Rutkowski w swoim ostatnim występie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Adriana Zielińskiego (19-9, 6 KO, 6 SUB), zdobywając pasy Babilon MMA i FEN. Wiadomo już, że w marcu przyszłego roku panowie zmierzą się w starciu rewanżowym na gali FEN 28 w Lublinie. Zanim jednak Rutkowski po raz kolejny postara się pokonać Zielińskiego, stanie do walki z Amato.

 

Brazylijczyk 20-letni Brazylijczyk specjalizuje się w płaszczyźnie stójkowej. Pięć ze swoich pojedynków zakończył wygranymi przez nokauty. Dwukrotnie poddawał rywali, a trzy razy wygrał decyzją sędziów. W ostatnim starciu pokonał Julio Rafaela Rodriguesa (11-6, 4 KO, 4 SUB). W lutym tego roku poniósł jedyną porażkę w karierze, kiedy przez poddanie przegrał z Joandersonem Sa De Brito (11-2, 5 KO, 5 SUB).

 

Walką wieczoru imprezy w Radomiu będzie pojedynek Daniela Skibińskiego (14-5, 3 KO) z Marifem Pirajewem (25-2, 14 SUB). 

 

Transmisje gal Babilon MMA na sportowych antenach Polsatu.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie