EBL: PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

PGE Spójnia z nowym trenerem, Jackiem Winnickim, ma nadzieję na drugie zwycięstwo z rzędu. Teraz do Stargardu przyjeżdża jednak silny Polski Cukier Toruń! Transmisja meczu PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń w Polsacie Sport Extra.

Zespół ze Stargardu postanowił zmienić trenera - Kamila Piechuckiego zastąpił więc Jacek Winnicki. Już w pierwszym meczu przyniosło to odpowiednie rezultaty - PGE Spójnia pokonała przed własną publicznością BM Slam Stal 80:66. Polski Cukier z kolei rywalizował z Polpharmą. To było bardzo wyrównane spotkanie, ale ostatecznie to wicemistrzowie Energa Basket Ligi cieszyli się ze zwycięstwa 89:86.

 

Najciekawsza może okazać się rywalizacja pod koszami. Do zespołu gospodarzy niedawno dołączył Darnell Jackson. Środkowy, który ma za sobą grę w NBA, na razie nie jest w najlepszej formie fizycznej, ale z meczu na mecz powinien prezentować się coraz lepiej. Umiejętności ma spore, a dodatkowo może wykorzystywać swoje ogromne doświadczenie. Jego głównym rywalem będzie Alade Aminu. Reprezentant Nigerii musi ostatnio spędzać mnóstwo czasu na parkiecie, bo kontuzjowany jest Damian Kulig. Świetnie wywiązuje się jednak ze swojej roli i jest sporym zagrożeniem dla rywali - zarówno w obronie, jak i w ataku.

 

Ważne będzie również starcie strzelców. Raymond Cowels w minionej kolejce trafił siedem trójek, zdobył łącznie 30 punktów i tym samym pokazał, że może być liderem ofensywnym PGE Spójni. Teraz będzie grał przeciwko Keithowi Hornsby’emu, który już nie raz udowadniał swoje wielkie możliwości - szczególnie w rzutach z dystansu, chociaż widzieliśmy już też efektowne wsady. Który z nich poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

 

To może być też wyjątkowe spotkanie dla Tomasza Śniega. Rozgrywający cztery ostatnie sezony spędził w Toruniu, ale teraz postanowił grać dalej dla ekipy ze Stargardu. Jak zaprezentuje się w meczu przeciwko byłemu zespołowi? Ciekawy powinien być też pojedynek Mateusza Kostrzewskiego i Kyle’a Weavera.

 

Transmisja meczu PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 17:30.

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie