EBL: Polski Cukier jest mocny. Torunianie wygrali z PGE Spójnią

Koszykarze PGE Spójni Stargard nie sprawili niespodzianki. W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi ulegli gościom z Polskiego Cukru Toruń 73:82 (18:24, 20:18, 15:15, 20:25). Dla gospodarzy to już szósta porażka w obecnym sezonie, torunianie odnieśli już ósme zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem gości był Keith Hornsby z 20 punktami, 5 zbiórkami i 2 assytami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Raymond Cowels z 18 punktami.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż to Polski Cukier miał większą inicjatywę w ataku. Po trójce Keitha Hornsby’ego ta ekipa miała cztery punkty przewagi. To nie był koniec dobrej gry torunian, bo trafienia Alade Aminu i Kyle’a Weavera dały im nawet 10 punktów prowadzenia, a gospodarze nie potrafili zareagować. Po 10 minutach było 24:18.

W drugiej kwarcie PGE Spójnia zaczęła odrabiać straty, a po akcji 2+1 Mateusza Kostrzewskiego był już remis. Na odpowiedź gości nie trzeba było czekać, szybko zdobyli osiem punktów z rzędu. Tym samym zespół trenera Sebastiana Machowskiego ponownie ustalał tempo spotkania. W końcówce trójka Tony’ego Bishopa zbliżyła stargardzian do stanu 38:42.

W trzeciej kwarcie zespół z Torunia uciekał ponownie na siedem punktów, ale później straty zmniejszali trochę Olisemeka oraz Bishop. Po trafieniu tego pierwszego zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. Mecz był bardzo zacięty, a żadna drużyna nie chciała odpuścić rywalowi. Akcja Chrisa Wrighta ustawiła wynik po 30 minutach na 57:53.

Trafienia Hornby’ego dały Polskiemu Cukrowi nawet dziewięć punktów przewagi na początku czwartej kwarty. Później swoje robili Diduszko oraz Aminu, a przyjezdni kontrolowali sytuację na parkiecie. PGE Spójnia miała jeszcze ofensywny zryw dzięki rzutom Cowelsa oraz Bishopa, ale to wicemistrzowie Energa Basket Ligi wygrali ostatecznie 82:73.

PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 73:82 (18:24, 20:18, 15:15, 20:25).

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels 18, Mateusz Kostrzewski 14, Tony Bishop 13, Tomasz Śnieg 13, Darnell Jackson 6, Bartosz Bochno 4, Peter Olisemeka 4, Adam Brenk 1, Jokubas Gintvainis 0.

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 20, Chris Wright 19, Alade Aminu 17, Bartosz Diduszko 9, Aaron Cel 6, Kyle Weaver 6, Mikołaj Ratajczak 3, Aleksander Perka 2.