Fortuna 1 Liga: Górale na czele. Chojniczanka na dnie

W 19. kolejce Fortuna 1 Ligi doszło do spotkania klubów z dwóch odmiennych rejonów tabeli. Silne Podbeskidzie długo męczyło się z okupującą strefę spadkową Chojniczanką, ale ostatecznie wygrało 2:1 i awansowało na pozycję lidera tabeli. Chojniczanka spadła na ostatnie miejsce, bowiem Odra Opole wygrała z Puszczą Niepołomice.

Wynik w Bielsku-Białej otworzył dopiero w 57. minucie Filip Modelski, na 2:0 dla Podbeskidzia podwyższył 12 minut później Karol Danielak. Dla niego była to już 10. bramka w tym sezonie. W 82. minucie nadzieję w serca gości wlał jeszcze Mateusz Kuzimski, ale ostatecznie bielszczanie ograli ekipę Zbigniewa Smółki 2:1.

Na dwóch pozostałych stadionach, na których spotkania Fortuna 1 Ligi rozpoczęły się o 18:00, triumfowali goście. W Niepołomicach Puszcza wyszła na prowadzenie za sprawą Jose Embalo, ale to Odra cieszyła się z trzech punktów. Triumf opolanom zapewnili Krzysztof Janus i Sebastian Bonecki. W Legnicy Miedź przespała początek drugiej połowy i po 20 jej minutach przegrywała 0:3. Ostatecznie rozmiary porażki na 1:3 zmniejszył Valerijs Sabala.

We wcześniej rozegranym spotkaniu PGE Stal Mielec wygrała w Suwałkach z Wigrami.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Filip Modelski (57), 2:0 Karol Danielak (69), 2:1 Mateusz Kuzimski (82).
Sędzia: Piotr Lasyk. Widzów: 4 112.

Puszcza Niepołomice – Odra Opole 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Jose Embalo (25), 1:1 Krzysztof Janus (27), 1:2 Sebastian Bonecki (59).
Sędzia: Jacek Małyszek. Widzów: 515.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Maciej Korzym (46), 0:2 Radosław Kanach (51), 0:3 Michał Walski (65), 1:3 Valerijs Sabala (90+2).
Sędzia: Daniel Kruczyński. Widzów: 3 180.