Fortuna 1 Liga: Zwycięska PGE Stal chwilowym liderem. Hat-trick Nowaka (WIDEO)

PGE Stal Mielec wygrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 3:0. Wszystkie trzy gole dla mielczan strzelił Bartosz Nowak, który ustalił rezultat w doliczonym czasie gry. Klub z Podkarpacia na chwilę usiadł na fotelu lidera Fortuna 1 Ligi, ale został z niego zrzucony przez Podbeskidzie, które wygrało z Chojniczanką.

Trener mielczan Dariusz Marzec pomimo dwóch zwycięstw z rzędu zdecydował się w Suwałkach na rotację w składzie, sadzając na ławce między innymi strzelca gola przeciwko Warcie Poznań - Mateusza Maka. Na murawie pozostał jednak Bartosz Nowak, który w Grodzisku Wielkopolskim asystował przy trafieniu Maka. Przeciwko Wigrom Nowak sam zdobył bramkę, otwierając wynik spotkania już w 1. minucie.

Podobnie jak kilka dni temu, Stal szybko sięgnęła więc po prowadzenie i nie kwapiła się do dalszych, szalonych ataków. Do przerwy było 0:1, a suwalczanie nie potrafili wykorzystać licznych stałych fragmentów gry.

Mielczanie byli tego dnia do bólu skuteczni, co potwierdzili w drugiej połowie. W niej na boisku pojawił się między innymi Adrian Paluchowski, po faulu na którym w 74. minucie podyktowany został rzut karny. Trzeci strzał w światło bramki został z kolei zamieniony na drugiego gola dla Stali, którego ponownie zaliczył Nowak. Było to dla niego siódme ligowe trafienie w tym sezonie.

Bramkę numer osiem Nowak zdobył już w doliczonym czasie gry, posyłając suwalczan na deski.

Zespół z Mielca ostatecznie wygrał w Suwałkach 3:0 i na ponad godzinę wskoczył na fotel lidera Fortuna 1 Ligi. Został z niego jednak zrzucony przez Podbeskidzie, które wygrało 2:1 z Chojniczanką.

Wigry Suwałki - Stal Mielec 0:3 (0:1)
Bramki: Bartosz Nowak 1, 74 (k), 90

Wigry: Jan Balawejder - Michał Król, Arkadiusz Najemski, Michał Ozga, Konrad Matuszewski - Grzegorz Aftyka (64 Kamil Sabiłło), Łukasz Sosnowski, Joel Huertas, Robert Bartczak, Cezary Sauczek (64 Szymon Łapiński) - Michał Żebrakowski (84 Bartosz Gużewski).

Stal: Damian Primel - Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Grzegorz Tomasiewicz (83 Wojciech Lisowski), Lukáš Bielák, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Andreja Prokić (67 Adrian Paluchowski) - Josip Barišić (51 Łukasz Janoszka).

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).