PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W pierwszym meczu 6. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmie we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie. Goście mają w tabeli jeden punkt przewagi nad "Pomarańczowymi" i o jedno spotkanie rozegrane mniej. Szkoleniowcem "Jurajskich Rycerzy" jest były trener gospodarzy piątkowego meczu Mark Lebedew, któremu w kadrze Australii asystuje Luke Reynolds - obecny mentor trzeciej drużyny z poprzedniego sezonu. Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu CMC Zawiercie w Polsacie Sport.

Kilka dni temu ze stanowiska pierwszego trenera Jastrzębskiego Węgla zwolniony został Roberto Santilli, a jego miejsce zajął dotychczasowy trener przygotowania motorycznego Reynolds, który jest członkiem sztabu selekcjonera reprezentacji Australii - Lebedewa.

 

- Chcę pomóc chłopakom uwierzyć we własne możliwości i dać im motywację do pracy. Jestem zatrudniony jako tymczasowy trener pierwszej drużyny i zależy mi, żeby dobrze przygotować zespół dla trenera, który przejmie po mnie stery - powiedział 34-latek.

 

Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju to mecz z podtekstami. We wtorek z funkcją trenera finalistów Pucharu Polski z zeszłego sezonu pożegnał się Santilli, który dekadę temu także pracował w Jastrzębskim Węglu, a jego asystentem był wówczas Lebedew. Drogi szkoleniowców skrzyżowały się ponownie pzed dwoma laty, gdy obecny trener drużyny z Zawiercia przejął właśnie po Włochu reprezentację Australii.

 

W miniony weekend zawiercianie doznali porażki w starciu z liderem tabeli - Projektem Warszawa, ulegając wyżej notowanej drużynie dopiero w tie-breaku. Z kolei jastrzębianie także po tie-breaku pokonali BKS Visłę Bydgoszcz. 

 

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu CMC Zawiercie od godz. 20:30 w Polsacie Sport.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze