Serie A: Mihajlovic wyszedł ze szpitala po przeszczepie szpiku

Piłka nożna
Serie A: Mihajlovic wyszedł ze szpitala po przeszczepie szpiku
fot. PAP/EPA

Chorujący na białaczkę serbski trener piłkarzy Bologny Sinisa Mihajlovic opuścił szpital w Bolonii po przeszczepie szpiku kostnego, do którego doszło 29 października. Dzięki pomocy całego sztabu i władz klubu może nadal pracować z zespołem. Szpital w oficjalnym oświadczeniu napisał, że wyniki badań hematologicznych 50-letniego trenera są zadawalające.

Serbski szkoleniowiec, gdy poinformował media i kibiców o swojej chorobie, przyznał, że została ona wykryta we wczesnej fazie, bo przechodził regularnie badania, gdyż jego ojciec zmarł na raka.

 

Mihajlovic jest szkoleniowcem Bologny od stycznia tego roku, gdy zastąpił Filippo Inzaghiego. W bramce tego zespołu występuje Łukasz Skorupski. W przeszłości Serb pracował już w tym klubie, był również trenerem innych włoskich drużyn - Catanii, Fiorentiny, Sampdorii Genua, Milanu i Torino, a także m.in. reprezentacji Serbii.

 

Jako zawodnik słynął m.in. z mocnych strzałów z dystansu, np. z rzutów wolnych. Występował w Vojvodinie Nowy Sad, Crvenej Zvezdzie Belgrad, Romie, Sampdorii, Lazio Rzym i Interze Mediolan. Z Crveną Zvezdą wywalczył w 1991 roku Puchar Europy, a z Lazio zdobył m.in. Puchar Zdobywców Pucharów (1999).

 

Poprzez portale społecznościowe Serb otrzymuje cały czas wiele wsparcia ze strony różnych zawodników, klubów piłkarskich i kibiców.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze