Wyścigowa zima Rdest w Indiach

Moto
Wyścigowa zima Rdest w Indiach
fot. Materiały prasowe

Gosia Rdest nie zakończyła jeszcze swojego sezonu – Polka wystartuje w nowej serii wyścigowej X1 Racing League odbywającej się w Indiach.

X1 Racing League to seria składająca się z sześciu zespołów liczących sobie po pięciu kierowców. Każda ekipa reprezentuje miasto w Indiach – jest to format zaczerpnięty z innych lig sportowych funkcjonujących w Indiach jak Indian Premier League. Polka będzie startować w barwach Black Birds Hyderabad. „Miasto pereł”, jak nazywany jest Hyderabad, to szósta pod względem populacji metropolia Indii.

 

W Black Birds Hyderabad, Gosia Rdest startować będzie u boku między innymi Vitantonio Liuzziego, byłego kierowcy Formuły 1 oraz Akhila Rabindra, który rywalizował z Polką w ubiegłorocznym sezonie GT4 European Series.

 

Ogromnie cieszę się, że to jeszcze nie koniec sezonu wyścigowego dla mnie. Propozycja startu w X1 Racing League przyszła dosyć niespodziewanie, ale to z pewnością ogromne wyróżnienie znaleźć się w gronie takich kierowców. Miałam już niewątpliwą przyjemność startować w Indiach w 2014 roku w Volkswagen Polo R Cup w ramach wymiany kierowców z Volkswagen Golf Cup. Skończyłam wtedy na podium, więc tor Buddh International Circuit jest mi znany w porównaniu do toru w Chennai, którego już nie mogę się doczekać. W ramach przygotowań zwiększyłam ilość jazd w symulatorze, a także zaczęłam chodzić na saunę aby przygotować się do panującego w Indiach klimatu. Zrobię wszystko by godnie reprezentować Polskę oraz mój zespół Black Birds Hyderabad – powiedziała polska zawodniczka przed wylotem do Indii.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie