Alpejski PŚ: Shiffrin wygrała slalom w Levi

Zimowe
Alpejski PŚ: Shiffrin wygrała slalom w Levi
fot. PAP

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała w fińskim Levi slalom alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Wendy Holdener, a trzecia była Austriaczka Katharina Truppe. Shiffrin odniosła 61. pucharowe zwycięstwo w karierze i rekordowe 41. w slalomie.

24-letnia Shiffrin w trzech ostatnich latach wygrywała klasyfikację generalną PŚ, a w kolekcji ma też sześć małych Kryształowych Kul za triumf w slalomie. W sobotę potwierdziła, że także w tym sezonie będzie zdecydowana faworytką rywalizacji. W inauguracyjnym slalomie gigancie w Soelden przegrała z 17-letnią Alice Robinson, ale w Levi lecząca uraz piszczela Nowozelandka nie startowała.

 

Po pierwszym przejeździe prowadziła Petra Vlhova o 0,13 przed Shiffrin. W drugim Słowaczka upadła na początku trasy i nie ukończyła zawodów. Tym razem Shiffrin uzyskała najlepszy rezultat, a dzięki brawurowej jeździe z szóstego miejsca na drugie awansowała Holdener.

 

Amerykanka po raz czwarty triumfowała w slalomie w Levi. W sumie pucharowe zawody w tej konkurencji wygrała już po raz 41., co jest rekordem. 40 zwycięstw ma utytułowany Szwed Ingemar Stenmark. Polki nie startowały.

 

W niedzielę w slalomie będą rywalizowali mężczyźni, a kolejne zawody PŚ odbędą się w USA i Kanadzie.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze