EBL: Niespodzianka w Warszawie. Pierwsze zwycięstwo Polpharmy

Koszykarze Legii Warszawa niespodziewanie przegrali we własnej hali z Polpharmą Starogard Gdański 77:81 (15:21, 11:30, 18:10, 33:20) w spotkaniu 9. kolejki Energa Basket Ligi. Dla gości to dopiero pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie, Legia spisuje się niewiele lepiej, wygrała tylko dwa mecze. W sobotę najlepszym strzelcem gości był Jonathan Williams z 20 punktami. W warszawskiej ekipie wyróżniał się Michał Michalak z 32 punktami.

Z większą energią mecz rozpoczęła Polpharma, która po akcja Bretta Prahla prowadziła 7:2. Później przewaga tej ekipy wzrosła nawet do 11 punktów dzięki świetnej kontrze wykończonej przez Isaiaha Wilkinsa. Straty starał się zmniejszać Przemysław Kuźkow, dzięki jego trafieniom Legia doprowadziła do stanu 15:21 po 10 minutach.

Drugą część meczu zespół trenera Marka Łukomskiego rozpoczął od serii 11:2 i po akcji Williamsa prowadził 15 punktami. Gospodarze mieli ogromne problemy z konstruowaniem ataku, a następna "trójka" Williamsa powiększyła przewagę starogardzian do 26 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:26 dla gości.

W drugiej kwarcie zespół trenera Tane Spaseva zaczął grać szybciej i widać było w nim determinację do zmniejszenia różnicy. Poprawa gry w obronie nie przeniosła się jednak na skuteczność w ataku. Dopiero późniejsze trafienie Jakuba Nizioła zbliżyło ekipę z Warszawy na 14 punktów. Jednak akcja Wilkinsa ustawiła wynik po 30 minutach na 61:44.

W czwartej kwarcie Legia zanotowała serię 8:0 i dzięki rzutom Michalaka przegrywała już tylko 12 punktami. Później gospodarze świetnie rzucali z dystansu, a dzięki kolejnej akcji Michalaka tracili zaledwie pięć punktów. Polpharma opanowała jednak sytuację, mogła liczyć na Kamau Stokesa i ostatecznie dzięki temu zwyciężyła 81:77.

Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 77:81 (15:21, 11:30, 18:10, 33:20)

Legia Warszawa: Michał Michalak 32, Filip Matczak 10, Drew Brandon 9, Jakub Nizioł 8, Michael Finke 7, Przemysław Kuźkow 7, Milan Milovanovic 4, Dawid Sączewski 0, Adam Linowski 0, Patryk Nowerski 0.

Polpharma Starogard Gd.: Jonathan Williams 20, Kamau Stokes 19, Isaiah Wilkins 11, Martynas Paliukenas 10, Brett Prahl 10, Daniel Gołębiowski 4, Paweł Dzierżak 3, Michał Kołodziej 2, Jakub Motylewski 2, Aleksander Załucki 0.