Juventus wyrwał zwycięstwo Atalancie. Szczęsny ze świetną interwencją

Juventus pokonał Atalantę Bergamo 3:1 po trafieniach Gonzalo Higuaina i Paulo Dybali. To jednak gospodarze prowadzili grę i mieli więcej sytuacji. Nie wykorzystali też rzutu karnego. Wojciech Szczęsny rozegrał cały mecz.

Dla Juventusu zwycięstwo w spotkaniu z Atalantą było obowiązkowe, jeżeli turyńczycy chcieli zachować w tabeli Serie A pierwsze miejsce niezależnie od wyniku meczu Interu Mediolan z Torino. Piłkarze trenera Gian Piero Gasperiniego nie zamierzali jednak oddawać punktów za darmo i „Starej Damie” postawili wyjątkowo trudne warunki.

Już w 16 min. sędzia Gianluca Rocchi podyktował dla Atalanty rzut karny za zagranie ręką Samiego Khediry. Do piłki podszedł Musa Barrow, ale jego uderzenie odbiło się od poprzeczki i nie sprawiło Wojciechowi Szczęsnemu kłopotów. Atalanta miała jednak kolejne świetne sytuacje. W pierwszej połowie Szczęsny zanotował na przykład znakomitą interwencję po uderzeniu głową Mario Pasalicia. Inicjatywa należała do gospodarzy, a pod bramką Pierluigi Golliniego wiało nudą.

Po przerwie piłkarze Atalanty wciąż napierali, aż w końcu udało im się pokonać golkipera reprezentacji Polski. W 56 min. uderzenie głową Robina Gosensa dało Atalancie prowadzenie. Trener Maurizio Sarri szybko zdecydował o wpuszczeniu na boisko Douglasa Costy. To jednak nie Brazylijczyk, a Gonzalo Higuain zdecydował o zwycięstwie Juve. Argentyńczyk najpierw trafił do siatki w 74 min., a następnie w 82 min. Kropkę nad i postawił rodak Higuaina, Paulo Dybala, który trzecią bramkę dla Juventusu zdobył w doliczonym czasie gry.

Atalanta Bergamo - Juventus 1:3 (0:0)

Bramki: Gosens 56 - Higuain 74, 82, Dybala 92.

Atalanta: Gollini - Toloi, Palomino, Djimsiti - Hateboer, De Roon, Freuler (Traore 86), Gosens (Castagne 71) - Gomez, Pasalic - Barrow (Muriel 57).

Juventus: Szczęsny - Cuadrado, Bonucci, De Ligt, De Sciglio - Khedira (Can 69), Pjanic, Bentancur (Costa 58), Bernardeschi (Ramsey 26) - Dybala, Higuain.