Rajdowe MP: Sześć lub siedem rund w 2020 roku

Moto
Rajdowe MP: Sześć lub siedem rund w 2020 roku
fot. PAP

Sześć lub siedem rund znajdzie się w kalendarzu rajdowych, samochodowych mistrzostw Polski na 2020 rok. Opublikowany projekt przewiduje ich siedem, ale jedna z nich - Rajd Dolnośląski, który ma być rozegrany w październiku, nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Projekt kalendarza przedstawiony przez Polski Związek Motorowy przewiduje, że jako pierwszy tradycyjnie zostanie rozegrany w kwietniu Rajd Świdnicki. W maju kierowców czeka rywalizacja na odcinkach specjalnych w rejonie Puław - Rajd Nadwiślański.

 

W czerwcu załogi przeniosą się na szutry. Trzecia runda odbędzie się na Litwie, ale szutrowy Rajd Elektreny tym razem zastąpi Rally Zemaitija z bazą w Kielmach. To będzie także runda po nawierzchniach szutrowych, fragmenty odcinków specjalnych mają prowadzić przez las.

 

Główną imprezą sezonu jest Rajd Polski w terminie 26-28 czerwca z bazą w Mikołajkach, który będzie także rundą mistrzostw Europy FIA ERC. Rajd Rzeszowski odbędzie się w sierpniu, natomiast finałowa rywalizacja będzie miała miejsce podczas wrześniowego Rajdu Śląska lub październikowego Rajdu Dolnośląskiego.

 

Tytułu w klasyfikacji generalnej będą bronili Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem startujący w sezonie 2019 Skodą Fabią R5.

 

Projekt kalendarza RSMP 2020 (* - do potwierdzenia):
  
  1. Rajd Świdnicki 17-19 kwietnia
  2. Rajd Nadwiślański 8-10 maja
  3. Rally Zemaitija (Litwa) 5-6 czerwca
  4. Rajd Polski 26-28 czerwca
  5. Rajd Rzeszowski 6-8 sierpnia
  6. Rajd Śląska 10-12 września
  7. Rajd Dolnośląski 16-18 października (*)
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie