Tokio 2020: Uroczystość otwarcia Stadionu Narodowego pod koniec grudnia. Bolt gościem specjalnym

Inne
Tokio 2020: Uroczystość otwarcia Stadionu Narodowego pod koniec grudnia. Bolt gościem specjalnym
fot. Cyfrasport

Uroczyste otwarcie Stadionu Narodowego w Tokio, na którym prace budowlane zakończone zostały 19 listopada, odbędzie się 21 grudnia - poinformowali organizatorzy. W wydarzeniu muzyczno-sportowym weźmie udział słynny jamajski sprinter Usain Bolt.

Bolt weźmie udział w pokazowej sztafecie. Na razie nie ujawniono nazwisk innych jej uczestników oraz szczegółów całej muzyczno-sportowej gali. Pierwotnie prace na głównym obiekcie zmagań olimpijskich w 2020 roku miały zakończyć się właśnie 21 grudnia.

 

Mogący pomieścić 68 tys. widzów stadion będzie gościć ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk, a także konkurencje lekkoatletyczne i mecze piłkarskie. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2016 r., a jej koszty oszacowano ostatecznie na 1,38 mld dolarów USA. Pierwszą imprezą na nowym stadionie będzie 1 stycznia finał rozgrywek piłkarskich w Japonii o Puchar Cesarza.

 

Igrzyska XXXII Olimpiady odbędą się w stolicy Japonii w dniach 24 lipca - 9 sierpnia, natomiast paraolimpijskie w terminie 25 sierpnia - 6 września. Tokio już po raz drugi gościć będzie najlepszych sportowców globu. W 1964 roku biało-czerwoni wywalczyli w stolicy Japonii 23 medale - siedem złotych, sześć srebrnych i dziesięć brązowych.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze