EBL: Emocje we Włocławku. Anwil pokonał WKS Śląsk

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali WKS Śląsk Wrocław 96:85 (23:20, 19:24, 36:30, 18:11) w meczu 9. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Spotkanie przyniosło wiele emocji, do przerwy to goście niespodziewanie prowadzili z mistrzami Polski. Druga połowa to już popis Anwilu z Ricky'm Ledo na czele. Amerykanin zdobył łącznie 21 punktów, zanotował sześć zbiórek i dwie asysty. Po 14 punktów dla gości rzucili Torin Dorn oraz Kamil Łączyński.

Anwil od początku meczu chciał pokazać swoją siłę, zdobywał punkty blisko kosza, a po akcji Ledo prowadził 10:4. Późniejsze efektowne zagranie tego samego zawodnika pozwoliło włocławianom uciec na 10 punktów. WKS Śląsk starał się zmniejszać różnicę "trójkami" Michała Gabińskiego i Danny’ego Gibsona. Udało się i po 10 minutach gry było tylko 23:20 dla gospodarzy.

Na początku drugiej kwarty dwa rzuty Aleksandra Dziewy sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis. Po chwili trafienia Andrew Chrabascza dały zespołowi z Wrocławia minimalne prowadzenie. Jednak Shawn Jones sprawił, że ekipa trenera Igora Milicicia ponownie miała przewagę, ale goście wciąż byli blisko. Ważne trafienia należały do Kamila Łączyńskiego i to przyjezdni po pierwszej połowie byli lepsi. Prowadzili 44:42.

W trzecią kwartę lepiej weszli gospodarze i po trójkach Ledo mieli już siedem punktów przewagi. WKS Śląsk odpowiedział na to serią 8:0, a po akcji Łączyńskiego ponownie był na prowadzeniu. Sytuację zmienił rzut z dystansu Szymona Szewczyka, choć goście nie pozwalali rywalom na ucieczkę. Po 30 minutach było 78:74 dla Anwilu.

Kolejną część meczu mistrz Polski rozpoczął od małej serii 8:0 i zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie. Sytuację chciał jeszcze zmieniać Łączyński, ale jednocześnie efektowny był Tony Wroten. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 96:85.

Anwil Włocławek - WKS Śląsk Wrocław 96:85 (23:20, 19:24, 36:30, 18:11).

Anwil Włocławek: Ricky Ledo 21, Chris Dowe 17, Shawn Jones 12, Rolands Freimanis 12, Tony Wroten 11, Chase Simon 9, Szymon Szewczyk 8, Krzysztof Sulima 4, Michał Sokołowski 2, Jakub Karolak 0, Igor Wadowski 0.

Śląsk Wrocław: Kamil Łączyński 14, Torin Dorn 14, Maciej Wojciechowski 12, Michael Humphrey 11, Danny Gibson 9, Michał Gabiński 9, Aleksander Dziewa 9, Andrew Chrabascz 4, Jakub Musiał 3.