Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Olsztynie. Radomiak stracił punkty

W niedzielnym spotkaniu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi ekipa Stomilu Olsztyn bezbramkowo zremisowała z Radomiakiem Radom. Dla przyjezdnych był to trzeci podział punktów z rzędu.

Oba zespoły nie mają ostatnio dobrej passy. Olsztynianie przegrali trzy ostatnie mecze ligowe, a na zwycięstwo w Fortuna 1. Lidze czekają od siedmiu meczów. Ich ostatni triumf miał miejsce niespełna dwa miesiące temu! Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur plasuje się w dolnych rejonach tabeli z niewielką przewagą nad strefą spadkową.

O wiele lepiej radzi sobie Radomiak, który jako beniaminek zaskakuje dyspozycją, będąc w czołówce tabeli. Ostatnie tygodnie to jednak brak zwycięstw. Najpierw porażka w Legnicy z Miedzią, a następnie dwa remisy z Puszczą Niepołomice oraz GKS-em Tychy. W efekcie radomianie osunęli się na czwarte miejsce w klasyfikacji zaplecza PKO Ekstraklasy.

Oba zespoły zagrały ze sobą w 2. kolejce. Wówczas w Radomiu gospodarze wygrali 2:1. Również w niedzielne popołudnie Radomiak chciał przejąć inicjatywę, dominując w pierwszych minutach. Mimo przewagi, brakowało dogodnych okazji do zdobycia bramki.

O wiele ciekawiej na boisku w Olsztynie było w drugiej połowie, a zwłaszcza w samej końcówce rywalizacji. Co ciekawe, to gospodarze stworzyli dwie znakomite sytuacje. W 85. minucie przed szansą stanął Oktawian Skrzecz, lecz jego uderzenie powędrowało prosto w stojącego w bramce Artura Halucha. Z kolei w doliczonym czasie gry strzał Erica Molloya z jedenastu metrów powędrował minimalnie obok bramki.

Ostatecznie kibice nie doczekali goli, co z pewnością pozostawia spory niedosyt u obu ekip.

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:0

Stomil: Piotr Skiba - Lukas Kuban, Jakub Mosakowski, Rafał Remisz, Janusz Bucholc - Waldemar Gancarczyk (Koki Hinokio 76), Jakub Tecław - Mariusz Gancarczyk, Grzegorz Lech (Eric Molloy 63), Artur Siemaszko (Oktawian Skrzecz 80) - Szymon Sobczak

Radomiak: Artur Haluch - Dawid Abramowicz, Mateusz Cichocki, Kacper Pietrzyk, Damian Jakubik - Rafał Makowski, Meik Karwot (Adam Banasiak 88) - Michał Kaput (Mateusz Michalski 81), Damian Nowak (Maciej Górski 67), Leandro Rossi - Patryk Mikita

Żółte kartki: Kuban - Pietrzyk, Karwot, Nowak, Kaput