MB Boxing Night 6: Pogromca Szymańskiego skończył walkę ze złamaną szczęką

Sporty walki

W walce wieczoru MB Boxing Night 6 Andrij Wielikowski (16-2-1, 10 KO) pokonał Patryka Szymańskiego (20-3, 10 KO). Wygrana miała jednak słodko-gorzki smak. Ukrainiec galę w Radomiu skończył ze złamaną szczęką.

Od pierwszych sekund Wielikowski dyktował tempo rywalizacji. Ukrainiec był szybszy i precyzyjniejszy od Szymańskiego i systematycznie powiększał przewagę. W czwartej rundzie reprezentant naszych wschodnich sąsiadów serią ciosów posłał na deski Polaka. Sędzia Grzegorz Molenda postanowił przerwać walkę.

 

Wielikowski pokazał się ze świetnej strony przed polską publicznością i sięgnął po tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii średniej. Ukrainiec jednak pojedynek dość niespodziewanie zakończył ze złamaniem szczęki, do którego doszło w trakcie rywalizacji.

 

Wielikowski błyskawicznie po walce został przetransportowany do szpitala. Po przeprowadzeniu badań opuścił jednak przychodnię i za zgodą lekarzy postanowił już rano powrócić do kraju, gdzie będzie kontynuował leczenie kontuzji.

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Andrij Wielikowski vs Patryk Szymański.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie