NHL: Dwie bramki Krejciego w... 59. minucie

Czeski hokeista David Krejci zdobył dwie bramki w odstępie 48 sekund w 59. minucie gry, Boston Bruins odrobili straty i w dogrywce pokonali Minnesota Wild 5:4 w sobotnim meczu ligi NHL.

Finaliści poprzedniego sezonu przegrywali 2:4, ale wówczas świetnie spisał się Krejci, zaś w dodatkowym czasie rywalizacji o sukcesie "Niedźwiadków" przesądził Torey Krug.

Zawodnicy Bruins z dorobkiem 35 punktów prowadzą w tabeli Atlantic Division, a w Konferencji Wschodniej lepsi są tylko Washington Capitals 37 pkt. Tym razem stołeczna drużyna uległa Vancouver Canucks 1:2 po karnych.

Zdobywcy Pucharu Stanleya St. Louis Blues przegrali z Nashville Predators 2:4. Już po pierwszej tercji goście prowadzili 3:1. W 57. minucie kontaktowe trafienie zanotował Alex Pietrangelo, lecz mistrzom NHL nie udało się wyrównać. Co więcej, stracili czwartą bramkę na pół minuty przed ostatnią syreną. Jej autorem Calle Jarnkrok.

Pietrangelo zdobył setnego gola w karierze, a inny z graczy Blues Klim Kostin - pierwszego.

Na czele tabeli Konferencji Zachodniej są hokeiści St. Louis Blues i Edmonton Oilers - po 33 pkt. W sobotę "Nafciarze" triumfowali w wyjazdowej rywalizacji z Vegas Golden Knights 4:2. Dwa gole dla Oilers strzelił Connor McDavid, a trzy asysty zapisał Leon Draisaitl.