PŚ florecistek: Polska drużyna dziewiąta w Kairze, igrzyska uciekają

Inne
PŚ florecistek: Polska drużyna dziewiąta w Kairze, igrzyska uciekają
fot. PAP

Drużyna polskich florecistek zajęła dziewiątą pozycję w zawodach Pucharu Świata w Kairze. Tuż przed nimi uplasowały się Niemki, z którymi Biało-Czerwone toczą walkę o olimpijską kwalifikację. Turniej wygrały Włoszki, które w finale pokonały drużynę Rosji 42:40.

Polki, które walczyły w składzie: Julia Walczyk, Martyna Długosz (KU AZS UAM Poznań), Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i Marta Łyczbińska (Warta-Muszkieterowie Poznań), w spotkaniu o miejsce w czołowej ósemce zmierzyły się właśnie z Niemkami, przegrywając 26:32.

 

Później w pojedynkach o miejsca 9-16 wygrały kolejno z zespołami Tajwanu 45:21, Hiszpanii 45:28 i Korei Płd. 38:33.

 

Drużyny Niemiec i Polski zajęły lokaty odpowiadające ich miejscom w światowym rankingu. Dobrze spisały się natomiast Węgierki, które dotychczas były w nim 10., a w niedzielę uplasowały się na szóstej pozycji i włączyły się do walki o olimpijski awans.

 

Przepustki do przyszłorocznych igrzysk w Tokio wywalczą cztery najlepsze zespoły zestawienia na koniec marca 2020 oraz cztery następne, ale przy uwzględnieniu kryterium geograficznego, tzn. po jednym z Europy, Azji, Afryki i strefy amerykańskiej. Sytuacja układa się tak, że Włoszki, Rosjanki i Francuzki są klasyfikowane póki co w czołowej trójce, więc awans zdobędzie kolejna drużyna ze Starego Kontynentu, niezależnie od zajmowanej pozycji.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze