PŚ szablistek: Polki dziesiąte w Orleanie, wygrana Rosjanek

Polskie szablistki zajęły dziesiąte miejsce w drużynowym turnieju Pucharu Świata we francuskim Orleanie. Zwyciężyły mistrzynie globu Rosjanki, które w finale wygrały z Koreankami 45:41.

Polki, w składzie: Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), Marta Puda (TMS Zagłębie Sosnowiec), Sylwia Matuszak (KKSz Konin) i Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec), w 1/16 finału pokonały Bułgarki 45:36, w kolejnej rundzie uległy Chinkom 29:45 i straciły szanse na wysoką lokatę.

W spotkaniach o miejsca 9-16 zawodniczki trenera Dariusza Nowinowskiego wygrały kolejno z ekipami Wenezueli 45:33 i Niemiec 45:43, a w pojedynku o dziewiątą lokatę przegrały z Amerykankami 35:45.

Biało-Czerwone utrzymają 10. pozycję w światowym rankingu, ale to miejsce nie gwarantuje kwalifikacji drużyny do igrzysk w Tokio. Najwyżej w indywidualnym zestawieniu notowana jest Puda, ale zajmuje dopiero 55. lokatę, więc na tej podstawie także nie może liczyć na olimpijski awans. Ostatnią szansę będzie europejski turniej kwalifikacyjny, z którego prawo startu w stolicy Japonii uzyska tylko jedna zawodniczka.