PŚ w skokach: Murańka w składzie Polski na konkurs w Kuusamo

Zimowe
PŚ w skokach: Murańka w składzie Polski na konkurs w Kuusamo
fot. PAP

Klemens Murańka wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, które będą rozegrane w Kuusamo - poinformował trener reprezentacji Polski Michal Dolezal. Jeśli po niedzielnym upadku dojdzie do siebie Piotr Żyła, to dołączy on do sześciu wyznaczonych już do startu w Finlandii zawodników naszej kadry.

W Finlandii będzie mogło wystartować siedmiu Polaków. Dodatkowe miejsce jest zasługą właśnie Murańki, który dobrze spisywał się w Letnim Pucharze Kontynentalnym. 25-latek w inauguracyjnym konkursie w Wiśle nie startował, bo w piątkowych kwalifikacjach zajął 51. pozycję - pierwszą niedającą awansu.

 

W kadrze A oprócz Żyły są: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula.

 

- Podjęliśmy tę decyzję razem z trenerem kadry B Maćkiem Maciusiakiem. Na treningach Klemens skakał dobrze. Musimy jeszcze poczekać co z Piotrem. Jeśli nie będzie gotowy, pomyślimy nad zastępstwem - powiedział Dolezal.

 

Żyła upadł w pierwszej serii niedzielnego konkursu. Po lądowaniu na 119. metrze stracił równowagę, przewrócił się na zeskok i niefortunnie uderzył twarzą o nartę. Przez chwilę się nie podnosił, ale ostatecznie opuścił obiekt o własnych siłach. O tym, że nic poważnego mu się nie stało informował już lekarz kadry Aleksander Winiarski.

 

W Wiśle, w trudnych, wietrznych warunkach triumfował Norweg Daniel Andre Tande. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, trzecie Stoch, a siódme Kubacki. Z pozostałych Polaków 25. był Kot, 33. Wolny, 35. Żyła, 38. Hula, 39. Paweł Wąsek, a 44. Aleksander Zniszczoł.

 

- Wisła jest już historią. Gdybym jednak miał ocenić same skoki, to wszyscy oddali dobre próby i jestem z nich zadowolony. To był naprawdę loteryjny konkurs - powiedział czeski szkoleniowiec.

 

Dzień wcześniej podopieczni Dolezala zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym. Triumfowali Austriacy przed Norwegami.

 

Konkursy w Kuusamo odbędą się 30 listopada i 1 grudnia. Kwalifikacje do pierwszego z nich zaplanowano na piątek.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie