Cztery gole Santa Cruza! Druga młodość byłego piłkarza Bayernu

38-letni Paragwajczyk Roque Santa Cruz, były piłkarz m.in. Bayernu Monachium i Manchesteru City, wciąż jest bardzo skuteczny. W niedzielnym meczu ligowym Olimpia Asuncion - Cerro Porteno (4:2) zdobył wszystkie cztery gole dla gospodarzy.

Olimpia dwukrotnie przegrywała, lecz weteran stanął na wysokości zadania. Santa Cruz wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy w 22. minucie, zaś w drugiej połowie potrzebował dziewięciu minut, między 61. a 70., na skompletowanie klasycznego hat-tricka.

W tabeli ligi paragwajskiej, po 18 kolejkach, prowadzi zespół Olimpii, w którym zresztą Santa Cruz rozpoczął karierę w latach 90. Później wyjechał do Europy, a największe sukcesy odniósł w barwach Bayernu. Z bawarskim zespołem wygrał m.in. Ligę Mistrzów w 2001 roku i zdobył pięć tytułów mistrza Niemiec.

W obecnych rozgrywkach w ojczyźnie 112-krotny reprezentant Paragwaju strzelił osiem goli i zajmuje drugie miejsce ex aequo z kolega klubowym Brianem Montenegro. Liderem jest Santiago Salcedo (Deportivo Capiata) z dorobkiem dziewięciu trafień.