MŚ w kickboxingu: 33-osobowa reprezentacja Polski wystąpi w Turcji

Sporty walki
MŚ w kickboxingu: 33-osobowa reprezentacja Polski wystąpi w Turcji
fot. PAP

33 reprezentantów Polski - 13 zawodniczek i 20 zawodników - wystartuje w mistrzostwach świata w kickboxingu, które we wtorek rozpoczną się w Antalyi. Rywalizacja w ringowej formule full contact oraz planszowych kick light i pointfighting potrwa do soboty.

Poprzednie MŚ odbyły się w 2017 roku w Budapeszcie, gdzie rywalizowano we wszelkich wersjach walk. Tym razem międzynarodowa federacja WAKO wróciła do podziału czempionatu na dwa turnieje - pierwszy rozegrano w październiku w Sarajewie, a tam Polacy zdobyli 12 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Ewa Pietrzykowska (56 kg) w K-1 Rules i Kacper Frątczak (86 kg) w low kicku.

 

Od 26 do 30 listopada biało-czerwoni będą rywalizować w Turcji. Tytułów mistrzów globu bronić będą: Piotr Wypchał (89 kg) i Michał Grzesiak (94 kg) w kick light oraz Karolina Dziedzic-Gruszowska (70 kg) w full contact.

 

Z dwójki złotych medalistów z zawodów w Bośni i Hercegowinie, w Antalyi wystąpi Frątczak, ale nie w ringu, lecz w planszowej formule kick light i niższej kategorii wagowej (84 kg). Natomiast wicemistrzyni świata w K-1 Kamila Bałanda (70 kg) została zgłoszona w full contact (65 kg).

 

W ringu zaprezentuje się także m.in. Mateusz Kubiszyn, który w 2015 roku zwyciężył w MŚ w wadze 86 kg. Teraz startuje w kat. do 91 kg.

Najmniej liczna jest polska drużyna w pointfightingu. Liczy sześć osób, a w tym gronie znalazł się brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy Bartłomiej Mienciuk (79 kg).

 

Z kolei w składzie kick light jest m.in. aktualny mistrz kontynentu w ligh contact Rafał Gąszczak (+94 kg).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie