Hit UFC w Nowym Jorku! Khabib podpisał kontrakt na walkę z Fergusonem

Sporty walki
Hit UFC w Nowym Jorku! Khabib podpisał kontrakt na walkę z Fergusonem
fot. Polsat Sport

Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) podpisał kontrakt na walkę z Tonym Fergusonem (25-3, 12 KO, 8 SUB). Hitowa walka ma odbyć się 14 kwietnia 2020 roku w nowojorskim Brooklynie. Teraz fanów UFC czekają miesiące nerwowego oczekiwania, czy pojedynek faktycznie dojdzie do skutku...

Największa organizacja MMA na świecie próbowała już czterokrotnie zestawić starcie Khabiba z Fergusonem, jednak za każdym razem coś stawało na przeszkodzie. Dana White, sternik UFC, powiedział nawet, że już nigdy nie podejmie próby ustawienia takiego pojedynku. Zaraz po wrześniowej wygranej Khabiba nad Dustinem Poirierem zaprezentował jednak nieco inny pogląd na tę kwestię. - Tony Ferguson jest następny w kolejce do Khabiba, jeśli zaakceptuje walkę - powiedział White po gali UFC 242.

 

Okazuje się, że kilka tygodni negocjacji przyniosło skutek i zarówno Ferguson, jak i Dagestański Orzeł powiedzieli "tak". Menadżer Nurmagomedova, Ali Abdelaziz poinformował w mediach społęcznościowych, że mistrz kategorii lekkiej podpisał kontrakt na pojedynek z "El Cucuyem". Informację potwierdził również prezydent UFC Dana White, a więc można już powoli zacierać ręce w oczekiwaniu na 14 kwietnia 2020 roku. Gala z walką wieczoru Khabib - Ferguson ma odbyć się w nowojorskim Brooklynie. Prawdopodobnie będzie miała numer 247...

 

Po raz ostatni Ferguson i Nurmagomedov byli ze sobą zestawieni na UFC 223, ale Ferguson musiał się wycofać ze względu na kontuzję. 7 kwietnia 2020 roku minie dwa lata od terminu tamtej gali na Brooklynie, a więc niemal równo 24 miesiące później historia może napisać się na nowo.

 

Ferguson od tamtej pry, już po wyleczeniu kontuzji, wygrywał z Anthonym Pettisem oraz Donaldem Cerrone. Z kolei Khabib pokonał w tym czasie Ala Iaquintę, Conora McGregora oraz Dustina Poiriera. Z tym ostatnim Dagestańczyk wygrał przez poddanie w trzeciej rundzie, umacniając się na szczycie kategorii lekkiej.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie