Jak wysokie kary zapłacą Zieliński i Milik?

Piłka nożna
Jak wysokie kary zapłacą Zieliński i Milik?
fot. PAP

Ciężko pozazdrościć sytuacji, która obecnie panuje w Napoli. Piłkarze zostali ukarani przez właściciela Aurelio De Laurentiisa i będą musieli wspólnymi siłami zapłacić 2,3 miliona euro odszkodowania za niesubordynację po meczu z Salzburgiem. Kary nie unikneli także reprezentanci Polski, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Do sieci trafiły kwoty, którymi ukarano poszczególnych piłkarzy zespołu z Neapolu. Milik ma zapłacić 95 tys. euro (ponad 400 tys. złotych), a Zieliński 40 tys. euro (170 tys. złotych). "La Gazzetta dello Sport" napisała, że każdy z ukaranych zawodników zapłaci maksymalnie 25% miesięcznej pensji - zależnie od wykroczenia i wysokości zarobków.

 

Łatwo więc obliczyć, że najwięcej do zapłacenia będą miały największe gwiazdy zespołu. Najmocniej za skórę właścicielowi zaszli Allan i Lorenzo Insigne, którzy wpłacą do kasy aż 50% swoich pensji. Włoch ma oddać prawie 400 tys. euro!

 

graf. La Gazzetta dello Sport

 

Nie zostało jeszcze powiedziane, że piłkarze w ogóle zapłacą swoje kary. Szykują bowiem linię obrony i zamierzają pójść z całą sytuacją do sądu.

 

Spór w Neapolu rozpoczął się od kiepskich wyników, które sprowokowały właściciela do powołania specjalnego zgrupowania "karnego". Zarówno piłkarze, jak i menedżer Carlo Ancelotti nie przystali na ten pomysł, bojkotując zgrupowanie.

 

Obie strony idą w zaparte i w ogóle nie myślą o dojściu do porozumienia. Po sezonie pewne jest odejście z klubu Driesa Mertensa oraz Jose Callejona, podczas gdy Allan i Lorenzo Insigne mają zostać wystawieni na listę transferową. Przypomnijmy, że możliwość odejścia z klubu rozważają również reprezentanci Polski.

 

Już w środę 27 listopada Napoli zagra w piątej kolejce fazy grupowej Champions League na Anfield z Liverpoolem.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze