Mordercze 48 godzin Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Mordercze 48 godzin Grot Budowlanych Łódź
fot. Cyfrasport

Koniec tygodnia będzie niezwykle intensywny dla siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Przed podopiecznymi Błażeja Krzyształowicza dwa bardzo poważne sprawdziany, a na rozegranie trudnych spotkań mają zaledwie 48 godzin. W najbliższy czwartek łodzianki rozegrają w Stambule mecz Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet, a już dwa dni później, spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet w Policach. Na przełożenie tej drugiej potyczki nie zgodziły się władze Grupy Azoty Chemika.

Łódzki klub poprosił o zmianę terminu spotkania w Policach nie tylko najbliższych ligowych rywali, zwrócił się także do władz LSK oraz telewizji Polsat, która transmituje mecze ekstraklasy siatkarek. Prośbę odrzucili tylko policzanie.

 

- Ubolewamy nad tym, że mimo zgody Ligi i telewizji Polsat, władze Grupy Azoty Chemika Police nie zgodziły się na przełożenie sobotniego spotkania, za powód podając brak dostępnej hali. Cały piątek zespół spędzi w podróży – Stambuł – Warszawa – Szczecin. To będzie trudna przeprawa i mam nadzieję, że rozegranie dwóch meczów w ciągu 48 godzin z takimi potentatami jak Fenerbahce Opet Stambuł i Grupa Azoty Chemik Police nie wpłynie na naszą dyspozycję. Zawsze zespoły reprezentujące nasz kraj w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń były traktowane priorytetowo i jest mi przykro, że klub utrzymywany w dużej mierze z państwowych pieniędzy postępuje w taki sposób – skomentował prezes klubu, Marcin Chudzik.

 

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń z fińskim LP Salo łodzianki wygrały 3:1. Bardzo udany debiut w tych rozgrywkach zaliczyła rozgrywająca, Julia Nowicka, którą wybrano najlepszą zawodniczką spotkania. Dobrze spisały się również Anastasiya Kraiduba (25 pkt, 64% w ataku) oraz Charlotte Leys (12 pkt, 54% w ataku). Najbliższy rywal Grot Budowlanych musiał uznać wyższość Eczacibasi Vitra, ulegając w derbach Stambułu po pięciosetowej walce.

 

W czwartek wicemistrzynie Polski staną przed bardzo trudnym zadaniem. W Fenerbahce gra sporo utytułowanych siatkarek, a jedną z największych gwiazd zespołu jest aktualna mistrzyni świata i Europy, Brankica Mihajlovic. Serbka wielokrotnie wybierana była najlepszą przyjmującą wielkich imprez. Tytuł otrzymywała podczas mistrzostw Europy 2015 i 2019, igrzysk olimpijskich 2016 i na Pucharze Świata 2015. Jej partnerkami w tureckim zespole są wicemistrzynie Europy: środkowa Eda Erdem Dunar, przyjmująca Fatma Yildirim oraz rozgrywająca Naz Aydemir Akyol. Na prawym skrzydle gra niezwykle skuteczna Kelsey Robinson. W meczu z Eczacibasi Amerykanka zdobyła 18 punktów.

 

Po starciu z tak silną drużyną łodzianki czeka długa podróż do Polski. Po przesiadce w Warszawie udadzą się do Szczecina, a później autobusem do Polic. Tam w sobotę zagrają z liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Grupa Azoty Chemik w dziewięciu meczach podniósł dziewięć zwycięstw, tylko dwa po tie breaku.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA LSK

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE LIGI MISTRZYŃ SIATKAREK

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie