Fortuna 1 Liga: Trzecia wygrana z rzędu Odry Opole. Cztery gole w Głogowie

Sporo działo się w środowych meczach Fortuna 1 Ligi. W Opolu tamtejsza Odra zanotowała trzecią wygraną z rzędu, pokonując Miedź Legnica 3:0. W Głogowie kibice zobaczyli cztery gole, a Chrobry zremisował z Olimpią Grudziądz 2:2.

Odra losy spotkania rozstrzygnęła w drugiej połowie. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 49. minucie, ale Krzysztof Janus zmarnował rzut karny. Co nie wyszło byłemu pomocnikowi GKS-u Bełchatów, udało się z jedenastu metrów Tomasowi Mikiniciowi na kwadrans przed końcem meczu.

Jak się później okazało, Janus ostatecznie wpisał się na listę strzelców - tym razem z akcji w 79. minucie. Wynik na 3:0 pod koniec spotkania ustalił Mikinic, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Odra, która przez dłuższy czas była ostatnią drużyną w lidze, zanotowała tym samym trzecią wygraną z rzędu i wyprzedziła Chojniczankę Chojnice.

W Głogowie inna z drużyn z dolnych terenów ligowej tabeli, Chrobry zremisował z Olimpią. Gospodarze idealnie rozpoczęli to spotkanie, wychodząc na prowadzenie już w 8. minucie. Wtedy Michał Ilków-Gołąb wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą goście doprowadzili do remisu za sprawą Joao Augusto. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy były piłkarz Chrobrego Łukasz Bogusławski strzelił drugiego gola dla Olimpii. Wynik na 2:2 ustalił 18-letni Dominik Piła.

Odra Opole - Miedź Legnica 3:0 (0:0)
Bramki: Tomas Mikinic 75 (k), 86, Krzysztof Janus 79

Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:1)
Bramki: Michał Ilków-Gołąb 8 (k), Dominik Piła 66 - Joao Augusto 43, Łukasz Bogusławski 55