Puchar Europy FIBA: Minimalna porażka Legii w Danii

Koszykarze Legii Warszawa przegrali w Danii z Bakken Bears Aarhus 74:77 (16:28, 12:21, 27:15, 19:13) w swoim szóstym, ostatnim meczu gr. H Pucharu Europy FIBA. Wojskowi mają bilans 1-5 i już wcześniej stracili szanse awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Legioniści, którzy wrócili do europejskiej rywalizacji po 48 latach, wygrali tylko pierwsze spotkanie w grupie z fińską Katają Basket Joensuu. W Aarhus w drugiej połowie podopieczni trenera Tane Spaseva byli lepsi od rywali, ale fatalne dwie pierwsze kwarty (po 20 minutach przegrywali 28:49) przesądziły o porażce. W Warszawie Bakken wygrali w ostatnich sekundach 84:83.

Bakken Bears Aarhus - Legia Warszawa 77:74 (28:16, 21:12, 15:27, 13:19)

Legia: Michał Michalak 18, Filip Matczak 15, Milan Milovanovic 12, Michael Finke 9, Drew Bradon 8, Romaric Belemene 8, Jakub Nizioł 2, Adam Linowski 2, Dawid Sączewski 0;

Najwięcej dla Bakken: Ryan Evans 14, Darko Jukic 12, Michel Diouf 11.