Zidane: Moja zasługa? To piłkarze pracują na boisku

Piłka nożna

W hitowym spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów Real Madryt zremisował z Paris Saint-Germain, choć przez większość spotkania był stroną dominującą. - Gramy coraz lepiej. Mogę tylko pochwalić drużynę. Przez większą część spotkania kontrolowaliśmy poczynania na boisku. Szkoda, że nie udało się dowieźć do końca wygranej - powiedział Zidane w rozmowie z Cezarym Kowalskim.

Cezary Kowalski: Co się stało z Realem pomiędzy tymi dwoma meczami z PSG? Dzisiaj Pana drużyna zagrała zupełnie inne spotkanie.

 

Zinedine Zidane: Tak, to prawda. Myślę, że po prostu dojrzewamy jako zespół. Czas działa na naszą korzyść i stajemy się coraz lepsi. Każdego dnia pracujemy nad tym, aby doskonalić nasze mocne strony i eliminować słabości. W pierwszym spotkaniu PSG zagrało po prostu lepiej od nas. Nie można nic im ujmować. Szkoda, że dzisiaj nie udało się wygrać spotkania. Przez dobre 80 minut byliśmy stroną dominującą. Mogę tylko za ten występ pochwalić swoich piłkarzy.

 

A któryś z piłkarzy szczególnie zasłużył na wyróżnienie?

 

Nie, nie będę wyróżniał. Wszyscy dołożyli cegiełkę do tego efektu końcowego. Każdy z osobna i jako drużyna zasługują na pochwałę. Jesteśmy monolitem. Mógłbym wskazać jakieś nazwisko, ale jako trener tej drużyny wolę skupić się na całości.

 

Coraz częściej zaczyna się w Madrycie mówić o efekcie Zidane'a. O zmianach w zespole, o stawianiu na młodych...

 

Na pewno to nie jest tylko moja zasługa. Wszystko zaczyna lepiej wyglądać i wpływają na to wszyscy. Ja odpowiadam za koordynację, ale to piłkarze finalnie muszą wykonać pracę na boisku. Nie możemy zapominać o kibicach, którzy nas przez cały czas wspierają.

 

Czy obecność Garetha Bale'a w klubie to duży kłopot?

 

Dlaczego? Jest częścią drużyny i z tym sobie musimy radzić.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze