Klopp: Nie pamiętam, co mówiłem o Zielińskim, ale...

Piłka nożna

W środowym spotkaniu Ligi Mistrzów piłkarze Liverpoolu zremisowali 1:1 z drużyną Napoli. W barwach włoskiej drużyny zobaczyliśmy między innymi Piotra Zielińskiego, który jeszcze niedawno miał znajdować się w polu zainteresowania szkoleniowca The Reds - Juergena Kloppa. - Nie pamiętam, co o nim mówiłem. Ale jeśli faktycznie wyraziłem zainteresowanie, to nie bez powodu. To świetny zawodnik - powiedział po spotkaniu Klopp.

Roman Kołtoń: Co to był za mecz! Niby 5. kolejka fazy grupowej, ale na boisku widzieliśmy widzieliśmy czystą energię!

 

Juergen Klopp: Faktycznie, intensywność na placu gry była bardzo wysoka. Na placu gry spotkały się dwie bardzo dobre drużyny. Byłem przekonany, że drużyna z Neapolu przyjdzie bardzo dobrze przygotowana na to spotkanie. Muszę przyznać, że na początku byłem nawet nieco zaskoczony. Wyszli na prowadzenie i musieliśmy się dostosować do tego, co dzieje się na boisku. Pierwsza połowa nie była najlepsza, ale w drugiej złapaliśmy odpowiednie tempo gry. Choć nie ukrywam, były również momenty, że musieliśmy się cofnąć i bronić. Czasami rozwiązaniem była gra długą piłką. Momentami mieliśmy z tym kłopot, ale ostatecznie udało się zdobyć bramkę. Po fakcie nie ma sensu już rozmyślać, czy dało się z tego wyciągnąć więcej. Mamy remis i trzeba to zaakceptować.

 

Czy lubi Pan dyskusję o systemie VAR po spotkaniach?

 

Nie ma chyba naprawdę odpowiedniej pory na taką dyskusję. Nie chciałbym, aby takie sprawy wychodziły na pierwszy plan, bo w piłce dzieje się znacznie więcej ciekawszych rzeczy. Dwóch piłkarzy skacze w jednym momencie do główki i przydarza się faul. Jest przewinienie, ale nie jest to brutalne zagranie. Potem padła bramka... To była sytuacja trudna do oceny. Nie możemy jednak o tym myśleć. Gol został ostatecznie uznany i z tym już nic nie zrobimy.

 

W przeszłości mówiło się wiele o tym, że był Pan zainteresowany pozyskaniem Piotra Zielińskiego. Dzisiaj zagrał w barwach Napoli. Jak Pan oceni Piotra?

 

Świetny zawodnik. Naprawdę bardzo, bardzo dobry gracz. Nie pamiętam, czy faktycznie go chciałem. Ale jeśli tak było, to nie bez powodu.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze