Liga Europy: Eksperymentalny skład Manchesteru United przegrał w Kazachstanie

Pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Europy Manchester United pojechał na mecz z Astaną pomijając kluczowych piłkarzy pierwszego zespołu. Ole Gunnar Solskjaer zamierzał dać szansę juniorom, którzy świetnie rozpoczęli mecz z Astaną, ale ostatecznie to gospodarze mogli cieszyć się z historycznego zwycięstwa 2:1.

Dla Astany starcie z Manchesterem United było wielkim świętem. Kibice zgromadzeni na arenie w Nur-Sultan mogli gościć jeden z największych klubów świata, a na drugi tor schodziła stawka tego spotkania: przed 5. kolejką LE Czerwone Diabły miały zapewniony awans do 1/16 finału, z kolei gospodarze mieli na swoim koncie zero punktów.

I tak norweski menedżer dał szansę od pierwszej minuty między innymi Dylanowi Levittowi, Jamesowi Garnerowi czy Di'Shonowi Bernardowi, bliżej nieznanym szerszej publiczności.

Mimo tak eksperymentalnego zestawienia goście świetnie rozpoczęli starcie na sztucznej murawie. Pięknego gola z dystansu strzelił kapitan Jesse Lingard, który przełamał strzelecką niemoc, trwającą od grudnia 2018 roku.

Piłkarze Astany podnieśli się jednak po zmianie stron i pokonali wielką markę. W 55. minucie akcję lewym skrzydłem płaskim strzałem wykończył Dmitri Shomko, a już kilka minut później piłkarze w żółtych strojach mogli cieszyć się z prowadzenia po niefortunnej interwencji wspomnianego Bernarda we własnym polu karnym.

Astana zapisała na swoim koncie pierwsze trzy punkty, jednak nie ma już szans na awans z grupy L.

FC Astana - Manchester United 2:1 (0:1)
Bramki: Shomko 55, Bernard 62 (s) - Lingard 10

Astana: Nenad Erić - Antonio Rukavina, Evgeni Postnikov, Yuri Logvinenko, Dmitri Shomko - Abzal Beysebekov, Ivan Maevski, Runar Sigurjonsson, Dorin Rotariu - Sergei Khizhnichenko (85. Yuri Pertsukh), Roman Murtazayev (90. Rangelo Janga)

Manchester United: Lee Grant - Ethan Laird, Di'Shon Bernard, Axel Tuanzebe, Luke Shaw - James Garner (84. Largie Ramazani), Dylan Levitt - Fahith Chong (65. D'Mani Buhail-Mellor), Jesse Lingard, Angel Gomes (88. Ethan Galbraith) - Mason Greenwood

Żółte kartki: Sigurjonsson, Logvinenko, Beysebekov, Shomko - Levitt.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.