MP w boksie: Masternak i Soczyński w finale wagi ciężkiej

Sporty walki
MP w boksie: Masternak i Soczyński w finale wagi ciężkiej
fot. PAP

Były mistrz Europy zawodowców Mateusz Masternak (RUSHH Kielce) spotka się z broniącym tytułu Michałem Soczyńskim (PACO Lublin) w piątkowym finale wagi ciężkiej (91 kg) w odbywających się w Opolu 90. mistrzostwach Polski w boksie.

W drodze do decydującego pojedynku Masternak pokonał przed czasem wszystkich trzech rywali, w tym w półfinale Kamila Zielińskiego (Stal Rzeszów). Żaden z jego przeciwników nie przetrwał drugiej rundy.

 

Opolski turniej rozgrywany jest w ośmiu olimpijskich kategoriach wagowych. Oprócz Soczyńskiego, z grona złotych medalistów poprzednich MP, które w 2018 roku odbyły się w Karlinie, wystąpią: Jakub Słomiński i Maciej Jóźwik w kat. 52 kg (Słomiński triumfował półtora roku temu w 49 kg), Jarosław Iwanow 57 kg i Damian Durkacz 63 kg.

 

Szczególnie ciekawie zapowiada się potyczka Durkacza, ćwierćfinalisty tegorocznych Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw kontynentu w Mińsku, z Mateuszem Polskim, który ma w dorobku brązowe medale IE w 2015 roku i ME w 2017.

 

W półfinałach odpadli m.in. Radomir Obruśniak i Bartosz Gołębiewski, którzy w Karlinie triumfowali w wagach 60 kg i 75 kg. Z kolei broniący tytułu kat. 69 kg Mikołaj Tobera pożegnał się z turniejem już w eliminacjach.

 

Wyniki walk półfinałowych (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

 

52 kg


Jakub Słomiński (Wda Świecie) - Dorian Mospinek (Skopion Szczecin) 3:2
Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) - Przemysław Jańczuk (Sako Gdańsk) 5:0

 

57 kg


Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) - Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) walkower
Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław) - Damian Szczepański (Radomiak Radom) 5:0

 

63 kg


Damian Durkacz (Concordia Knurów) - Radomir Obruśniak (KB Karlino) 5:0
Mateusz Polski (KB Karlino) - Dominik Palak (SAKO Gdańsk) 5:0

 

69 kg


Andrzej Swiatyj (Olimp Lublin) - Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) RSC 3
Paweł Kastramin (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) - Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) 4:1

 

75 kg


Ryszard Lewicki (Skorpion Szczecin) - Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) 4:1
Rafał Wołczecki (Adrenalina Wrocław) - Kamil Urbański (Gosiewski Boxing Team Wrocław) 5:0

 

81 kg


Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin) - Jan Lauk (Shark Łódź) 5:0
Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) - Mateusz Wodziński (Górnik Sosnowiec) 5:0

 

91 kg


Michał Soczyński (PACO Lublin) - Witold Lisek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5:0
Mateusz Masternak (RUSHH Kielce) - Kamil Zieliński (Stal Rzeszów) RSC 2

 

+91kg:


Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz) - Damian Knyba (Astoria Bydgoszcz) 5:0
Oskar Safarian (Concordia Knurów) - Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) 3:2

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze