EBL: Enea Astoria wygrała w Starogardzie Gdańskim

Bydgoszczanie kontrolowali piątkowy mecz Energa Basket Ligi z Polpharmą. Enea Astoria zwyciężyła ostatecznie w Starogardzie Gdańskim aż 97:80.

Enea Astoria weszła w ten mecz z wielką energią, a po trafieniach Michała Nowakowskiego prowadziła 5:0. Szybko wzrastało to do ośmiu punktów dzięki kontrze wykończonej przez Krisa Clyburna. Polpharma miała ogromne problemy w ofensywie, a po trafieniu Michała Krasuskiego przewaga gości wynosiła już 17 punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 26:11. W drugiej kwarcie Enea Astoria ciągle grała szybko i skutecznie, co przenosiło się na powiększanie prowadzenia. Clyburn był nie do zatrzymania w indywidualnych akcjach, a pojedyncze rzuty Kamau Stokesa i Jonathana Williamsa nie zmieniały sytuacji. Dobitka Adama Kempa ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:31.

W pewnym momencie trzeciej kwarty dzięki rzutom Isaiaha Wilkinsa starogardzianie zbliżyli się na 11 punktów. Goście odpowiadali jednak na to serią 7:0 i ponownie bardzo szybko uciekali na bezpieczną przewagę. Polpharma potrafiła nawiązać rywalizację, ale dzięki trafieniu Michała Aleksandrowicza po 30 minutach było 67:52. W czwartej kwarcie swoje rzuty trafiali Adam Kemp oraz Kris Clyburn, a Enea Astoria kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Swoje szanse wykorzystywali też Łukasz Frąckiewicz oraz Mateusz Zębski. Ostatecznie bydgoszczanie zwyciężyli 97:80.

Najlepszym zawodnikiem gości był Adam Kemp z 17 punktami, 9 zbiórkami. Kamau Stokes zanotował dla gospodarzy 19 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.

Polpharma Starogard Gd. - Enea Astoria Bydgoszcz 80:97 (11:26, 20:20, 21:21, 28:30)

Polpharma Starogard Gd.: Kamau Stokes 19, Daniel Gołębiowski 11, Martynas Paliukenas 9, Michał Kołodziej 8, Jonathan Williams 7, Brett Prahl 7, Aleksander Załucki 7, Isaiah Wilkins 6, Paweł Dzierżak 6, Jakub Motylewski 0

Enea Astoria Bydgoszcz: Adam Kemp 17, Mateusz Zębski 16, Kris Clyburn 16, Michał Nowakowski 13, Michał Aleksandrowicz 12, A.J. Walton 11, Łukasz Frąckiewicz 10, Michał Krasuski 2, Dorian Szyttenholm 0, Marcin Nowakowski 0