LSK: Zdecydowane zwycięstwo siatkarek Developresu w Bielsku-Białej

Siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała przegrały z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3 w spotkaniu otwierającym 7. kolejkę LSK. W dwóch pierwszych setach oglądaliśmy wyrównaną walkę oraz nokautujące końcówki w wykonaniu przyjezdnych. Set numer trzy to już dominacja podopiecznych trenera Stephane Antigi, które odniosły dziewiąte zwycięstwo w obecnym sezonie.

W pierwszej partii obie ekipy długo toczyły wyrównaną walkę. Dopiero od stanu 19:19 inicjatywę przejęły rzeszowianki. Skuteczny atak Alexandry Frantti, dwa punktowe bloki i as serwisowy Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej pozwoliły im zbudować przewagę (19:23). Katarzyna Zaroślińska-Król wywalczyła piłkę setową, a Frantti ustaliła wynik na 20:25.

Set numer dwa toczył się początkowo przy przewadze gospodyń (9:5, 13:11), ale podopieczne trenera Stephane Antigi odrobiły straty (14:14), a potem wszystko potoczyło się podobnie jak w pierwszym secie. Obie ekipy grały punkt za punkt, a od stanu 18:17 rzeszowianki wygrały siedem kolejnych piłek i odjechały rywalkom (18:24). Skuteczny atak Frantti zamknął tę część meczu (20:25).

W trzeciej odsłonie siatkarki Developresu SkyRes szybko uzyskały przewagę. Po dwóch asach serwisowych Michaeli Mlejnkovej było 1:4, potem 2:7. Gospodynie próbowały odrobić straty, ale rywalki utrzymywały kilkupunktową przewagę, a w końcówce kontrolowały sytuację. Mlejnkova wywalczyła piłkę meczową (18:24), a autowy atak Dagmary Dąbrowskiej zakończył tę konfrontację (19:25).

Najwięcej punktów: Olivia Różański (12), Carly DeHoog (12) – BKS Stal; Alexandra Frantti (17), Katarzyna Zaroślińska-Król (12) – Developres SkyRes. MVP: Aleksandra Krzos.

W ekipie Stali zadebiutowała kanadyjska środkowa Alicia Ogoms, która grała wcześniej m.in. w Enea PTPS Piła i Energa MKS Kalisz. Siatkarki z Rzeszowa wróciły na pozycję lidera LSK, ale już w sobotę mogą stracić pierwsze miejsce, bo Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Grot Budowlanymi Łódź.

BKS Stal Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

BKS Stal: Andrea Kossanyiova, Kornelia Moskwa, Carly DeHoog, Olivia Różański, Martyna Świrad, Marta Krajewska – Kinga Drabek (libero) oraz Alicia Ogoms, Dagmara Dąbrowska. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Developres SkyRes: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Kamila Witkowska, Natali Valentin-Anderson, Alexandra Frantti, Michaela Mlejnkova – Aleksandra Krzos (libero) oraz Gariela Polańska, Jelena Blagojevic, Anna Kaczmar, Tamara Gałucha, Magdalena Hawryła. Trener: Stephane Antiga.

Terminarz i wyniki meczów 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

2019-11-29: BKS Stal Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)
2019-11-29: Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-11-30: Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 18.00)
2019-11-30: Energa MKS Kalisz – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (sobota, godzina 18.30)
2019-11-30: E. Leclerc Radomka Radom – #VolleyWrocław (sobota, godzina 18.00)
2019-12-01: ŁKS Commercecon Łódź – Wisła Warszawa (niedziela, godzina 17.30)