Bundesliga: Kłopoty RB Lipsk. Piszczek i Kownacki na ławce

W sobotnich meczach 13. kolejki Bundesligi sporo działo się w rywalizacji Paderborn - RB Lipsk. Przyjezdni już po 26 minutach prowadzili 3:0, aby ostatecznie wygrać 3:2. Na niemieckich boiskach nie zabrakło Łukasza Piszczka oraz Dawida Kownackiego, którzy rozpoczęli spotkania na ławce rezerwowych.

Piszczek i jego Borussia Dortmund pokonała w Berlinie Herthę 2:1. Dla byłego już reprezentanta Polski była to sentymentalna podróż do stolicy Niemiec, gdyż właśnie stamtąd trafił do zespołu BVB. Goście szybko strzelili dwa gole, ale jeszcze przed przerwą odpowiedzieli gospodarze. Jak się później okazało, w drugiej połowie kibice nie oglądali już żadnych trafień, mimo że w 45. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Matts Hummels. Tym samym dortmundczycy odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 2 listopada. Piszczek na murawie zaprezentował się w 84. minucie.

W rywalizacji Hoffenheim z Fortuną Dusseldorf padł remis 1:1. W 60. minucie w barwach przyjezdnych pojawił się Dawid Kownacki. Wówczas jego ekipa przegrywała 0:1, ale w 87. minucie zdołała doprowadzić do wyrównania.

Sporo emocji przeżyli kibice, którzy oglądali starcie Paderborn - RB Lipsk. Ci drudzy już po 26 minutach prowadzili 3:0, a jedną z bramek zdobył wicelider klasyfikacji strzelców Bundesligi - Timo Werner, dla którego było to trzynaste trafienie w tym sezonie. Gospodarze postraszyli wyżej notowanych rywali w drugiej połowie, strzelając dwa gole. Czerwonej latarni rozgrywek zabrakło jednak czasu do wyrównania.

Wyniki sobotnich meczów Bundesligi:

FC Koeln - Augsburg 1:1 (0:1)
Bramki: Cordoba 86 - Niederlechner 43

Hertha Berlin - Borussia Dortmund 1:2 (1:2)
Bramki: Darida 34 - Sancho 15, Hazard 17

Hoffenheim - Fortuna Dusseldorf 1:1 (1:0)
Bramki: Kramaric 6 - Hennings 88

Paderborn - RB Lipsk 2:3 (0:3)
Bramki: Mamba 62, Gjasula 73 - Schick 3, Sabitzer 4, Werner 26

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 1:2 (1:2)
Bramki: Mueller 34 - Bailey 10,35

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

Skrót meczu Bayern Monachium - Bayer Leverkusen w załączonym materiale wideo [ELEVEN SPORTS].