Dwa mecze towarzyskie reprezentacji Polski przed EURO 2020 potwierdzone!

Piłka nożna
Dwa mecze towarzyskie reprezentacji Polski przed EURO 2020 potwierdzone!
fot. PAP

Wiemy już, z kim na pewno zagra reprezentacja Polski przed EURO 2020. 31 marca Biało-Czerwoni zmierzą się z Ukrainą, a 2 czerwca - z Rosją.

Wśród potencjalnych przeciwników, jeszcze przed losowaniem grup EURO 2020, znajdowali się Ukraińcy, Rosjanie oraz Szwedzi. Los skojarzył jednak reprezentację Polski z tymi ostatnimi, więc stało się jasne, że z "Trzema Koronami" na pewno nie zagramy.

 

Po ceremonii losowania sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki potwierdził, że na pewno zagramy z Ukrainą oraz Rosją.

 

Rosja znalazła się w grupie B. Jej rywalami będą Dania, Finlandia oraz Belgia. Z kolei Ukraina została wylosowana do grupy C. Jej przeciwnikami będzie Holandia, Austria oraz zwycięzca ścieżki barażowej D, czyli Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna lub Kosowo.

 

Nasza reprezentacja ma wylecieć na turniej na początku czerwca. Wybrano już miejsce, gdzie Biało-Czerwoni spędzą ostatnie dni przed wyjazdem na ME 2020: ma to być Opalenica, a ostatni ze sparingów może zostać rozegrany w położonym niedaleko Poznaniu.

 

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca, nie mają jednego czy dwóch gospodarzy. Odbędą się na 12 stadionach w 12 krajach. Władze futbolu na Starym Kontynencie chciały w ten sposób uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze