EBL: Anwil pokazał siłę w ataku i wysoko pokonał MKS

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 112:88 (23:19, 33:25, 26:12, 30:32) w meczu 10. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Zawodnicy trenera Igora Milicica zaprezentowali doskonałą grę w ataku, najskuteczniejszy na parkiecie był jednak gracz gości Robert Johnson, który zdobył 31 punktów.

Anwil od początku chciał pokazać swoje możliwości ofensywne i po "trójce" Chase’a Simona prowadził 5:0. Później ta przewaga wzrastała do 10 punktów po rzutach Jakuba Karolaka i Shawna Jonesa. W ataku rozkręcał się jednak Johnson, a MKS zbliżył się nawet na trzy punkty. Po 10 minutach było 23:19.

Daleka "trójka" Johnsona na początku drugiej kwarty sprawiła, że to dąbrowianie wyszli na prowadzenie. Do tego do gry włączył się też Bryce Douvier i to gospodarze starali się dogonić rywala. Rolands Freimanis oraz Tony Wroten sprawili, że stało się to bardzo szybko. Po "trójce" Michała Sokołowskiego mieli już dziewięć punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:44.

W trzeciej kwarcie "trójki" trafiał Ricky Ledo, a po kontrze wykończonej przez Freimanisa przewaga wynosiła już 21 punktów. MKS był nieskuteczny, Anwil to wykorzystywał, zaczął grać jeszcze szybciej. Swój czas na boisku wykorzystywali Sokołowski oraz Szymon Szewczyk, a po 30 minutach było 82:56

W finałowej kwarcie niewiele się zmieniło, chociaż Douvier jeszcze starał się poprawiać sytuację gości. Z dystansu trafiali jednak zarówno Karolak, jak i Sokołowski, a zespół trenera Milicicia bez problemów kontrolował wydarzenia na parkiecie. “Setkę” przekroczył Igor Wadowski, a Anwil zwyciężył ostatecznie 112:88.

Johnson do 31 punktów dołożył dziewięć zbiórek i osiem asyst. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Michał Sokołowski z 18 punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 112:88 (23:19, 33:25, 26:12, 30:32).

Anwil Włocławek: Michał Sokołowski 18, Ricky Ledo 17, Rolands Freimanis 15, Jakub Karolak 12, Shawn Jones 12, Krzysztof Sulima 9, Chris Dowe 8, Tony Wroten 6, Chase Simon 5, Szymon Szewczyk 5, Igor Wadowski 3, Adam Piątek 2.

MKS Dąbrowa Górnicza: Robert Johnson 31, Bryce Douvier 23, Patryk Wieczorek 14, Filip Put 9, Marek Piechowicz 5, Michael Fraser 2, Konrad Dawdo 2, Darrel Harris 2.