EBL: GTK pokonane, czwarte zwycięstwo BM Slam Stali

Koszykarze GTK Gliwice przegrali we własnej hali z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 64:85 (20:18, 16:18, 20:24, 8:25) w meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi. Dla gości to czwarte w sezonie i drugie z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach. Gospodarze, którzy rozegrali jedno spotkanie więcej, mają na koncie trzy wygrane i już osiem porażek.

Na początku meczu świetnie radził sobie Joe Furstinger, głównie dzięki niemu gospodarze wyszli na prowadzenie 7:0. Straty później zmniejszyli Jarosław Mokros i Przemysław Żołnierewicz, ale to GTK ciągle było stroną przeważającą. W końcówce kwarty starał się to zmieniać jeszcze Daniel Szymkiewicz, ale m.in. dzięki trafieniu Duke’a Mondy’ego po 10 minutach było 20:18.

Wsad Nikoli Jevtovicia dał nawet minimalną przewagę gościom na początku drugiej kwarty. Mateusz Szlachetka oraz Payton Henson ponownie zmieniali sytuację, a całe spotkanie było niezwykle zacięte. Trafienie Brandona Tabba oznaczało remis po pierwszej połowie - po 36.

Tabb oraz Furstinger na początku trzeciej kwarty sprawiali, że to GTK ponownie miało kilka punktów przewagi. Ostrowianie później odpowiedzieli jednak serią 8:0 i powoli zaczęli budować prowadzenie. Milivoje Mijović oraz Mondy z kolei robili wszystko, aby GTK ciągle było blisko. Po 30 minutach było 60:56 dla gości.

Na początku czwartej kwarty ponownie ważny był Furstinger. Dzięki niemu zespół trenera Pawła Turkiewicza zbliżył się na punkt. Doświadczeni Łukasz Wiśniewski i Filip Dylewicz byli jednak skuteczni, a ich ekipa ponownie była spokojniejsza po tych trafieniach. W końcówce przyjezdni zanotowali jeszcze serię 12:0 i ostatecznie wygrali 85:64.

GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 64:85 (20:18, 16:18, 20:24, 8:25).

GTK Gliwice: Joseph Furstinger 23, Murray Mondy 14, Milivoje Mijovic 9, Brandon Tabb 7, Payton Henson 7, Łukasz Diduszko 2, Mateusz Szlachetka 2, Bartosz Majewski 0, Dawid Słupiński 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Jay Threatt 14, Przemysław Żołnierewicz 14, Daniel Szymkiewicz 14, Nikola Jevtovic 13, Jarosław Mokros 12, Paulius Dambrauskas 11, Łukasz Wiśniewski 4, Filip Dylewicz 3, Jakub Garbacz 0.