EBL: Polski Cukier pokonał Trefla. Rewelacyjna końcówka torunian

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali na wyjeździe z Treflem Sopot 80:63 (28:24, 14:19, 19:16, 19:4) w sobotnim meczu Energa Basket Ligi. Goście doskonale zaprezentowali się w ostatniej kwarcie, stracili w niej zaledwie cztery punkty, a zdobyli ich aż 19. Skutecznością w zespole z Torunia imponował Chris Wright. Zdobył 29 punktów, miał sześć asyst i trzy zbiórki. Po 16 punktów dla gospodarzy rzucili Nana Foulland oraz Cameron Ayers.

Trafienia Keitha Hornsby’ego i Aarona Cela pozwoliły lepiej wejść w ten mecz torunianom. Później uciekli nawet na osiem punktów po efektownym wsadzie Alade Aminu. Straty odrabiali Cameron Ayers oraz Michał Kolenda, ale to Polski Cukier ciągle był lepszy. Dopiero akcja wykończona przez Pawła Leończyka pozwoliła sopocianom zbliżyć się do wyniku 24:28 po 10 minutach.

W drugiej kwarcie Trefl przegrywał już tylko punktem po "trójce" Witalija Kowalenki. Pod koszami nie do zatrzymania był ciągle Aminu, swoje robił też Wright, a to przekładało się na utrzymywanie przewagi przez gości. Efektowna akcja wykończona przez Foullanda dała jednak sopocianom prowadzenie 43:42 po pierwszej połowie.

Kolejną kwartę zespół trenera Marcina Stefańskiego rozpoczął od serii 7:0. Odpowiedź Polskiego Cukru była jednak niesamowicie mocna. Po serii 13:0 i "trójce" Mikołaja Ratajczaka to właśnie ta drużyna prowadziła pięcioma punktami. Gospodarze starali się być bardzo blisko, po 30 minutach przegrywali tylko 59:61.

W czwartej kwarcie torunianie uciekli nawet na dziewięć punktów, a było to możliwe dzięki rewelacyjnej postawie Wrighta. Później ich przewaga rosła, w czym pomagali zarówno Aminu, jak i Perka. Trefl nie był już w stanie na to zareagować i to drużyna trenera Sebastiana Machowskiego wygrała ostatecznie 80:63.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 63:80 (24:28, 19:14, 16:19, 4:19).

Trefl Sopot: Nana Foulland 16, Cameron Ayers 16, Carlos Medlock 10, Michał Kolenda 7, Jeff Roberson 5, Paweł Leończyk 4, Witalij Kowalenko 3, Łukasz Kolenda 2, Daniel Ziółkowski 0, Mikołaj Kurpisz 0, Sebastian Rompa 0.

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 29, Alade Aminu 19, Keith Hornsby 9, Kyle Weaver 7, Aleksander Perka 6, Aaron Cel 5, Mikołaj Ratajczak 5, Bartosz Diduszko 0, Jakub Schenk 0.