Euro 2020: Kibice Steauy Bukareszt „zasypali” miasto ulotkami

Piłka nożna
Euro 2020: Kibice Steauy Bukareszt „zasypali” miasto ulotkami
fot. PAP

W mieście sobotniego losowania grup Euro 2020 kibice Steauy Bukareszt zorganizowali akcję informacyjną na temat stołecznego klubu. W przeróżnych miejscach miasta pozostawili ulotki informujące o obecnej sytuacji w zespole 26-krotnych mistrzów Rumunii.

Od 2017 roku Steaua występuje pod nazwą FCSB. Stało się tak z powodu konfliktu władz klubu z rumuńskim wojskiem. Głównie za sprawą kontrowersyjnego właściciela drużyny Gigiego Becaliego, który przegrał proces o prawa do herbu, barw i nazwy. Decyzja nie spodobała się kibicom, a swoje niezadowolenie wyrażają od dłuższego czasu.

Od blisko dwóch lat kibice protestują przeciwko nowej nazwie drużyny. Tym razem przy okazji wielkiego wydarzenia, jakim jest losowanie grup Euro 2020 w Bukareszcie, postanowili poszerzyć swoją akcję. Głównym celem jest uświadomienie przyjezdnych z całej Europy, jak zmieniła się sytuacja w utytułowanym klubie ze stolicy Rumunii.


Kibice przygotowali specjalne ulotki, które zostały umieszczone w wielu miejscach. Możemy na nich przeczytać proste hasło: FSCB nie jest Steauą.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze