Fortuna 1 Liga: PGE Stal liderem. „Górale” przegrali w Mielcu

W meczu 20. Kolejki Fortuna 1 Ligi PGE Stal Mielec pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Dzięki wygranej gospodarze objęli prowadzenie w tabeli. „Górale” kończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Filip Modelski.

Mielczanie podejmowali Podbeskidzie, tracąc dwa punkty do rywali. Piłkarze z Bielska przed sobotnim meczem mieli 37 „oczek” tyle samo co lider rozgrywek, Warta Poznań.

Gospodarze przystąpili do ataku już od pierwszych minut spotkania. Efektem tych ataków były szybko strzelone gole. Już w 13. minucie wynik otworzył Mateusz Żyro, który wykorzystał dośrodkowanie Krystiana Gettingera. Raptem trzy minuty później było już 2:0, po tym jak Mateusz Mak pokonał bramkarza z bliskiej odległości.

Po szybkim objęciu prowadzenia miejscowi coraz bardziej się cofali, co dało gościom okazje na bramkę kontaktową. Najpierw Marko Roginić nie mógł pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam, ale już w 42. minucie ”Górale” strzelili gola na 1:2. Autorem trafienia był Łukasz Sierpina, który wykorzystał jedenastkę, podyktowaną za zagranie ręką Soljicia.

Po przerwie Podbeskidzie wciąż szukało wyrównującego gola. Byli naprawdę blisko, chociażby kwadrans przed końcem kiedy to Danielak w świetnej sytuacji uderzył w bramkarza. W 78. minucie czerwoną kartką został ukarany Filip Modelski za faul taktyczny, co znacząco pokrzyżowało plany przyjezdnym. Ostatecznie jednak, nie znaleźli sposobu na pokonanie golkipera i to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów.

Dzięki wygranej Stal znalazła się na pozycji lidera, z przewagą punktu nad Wartą. Warto jednak zaznaczyć, że drużyna z Wielkopolski rozegra swoje spotkanie w niedzielę.

PGE Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)

Bramki: Żyro 13,  Mak 15 - Sierpina 43 (k)

Stal: Damian Primel - Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Grzegorz Tomasiewicz (90, Bartosz Bajorek), Maciej Urbańczyk,  Josip Soljić (46, Lukas Bielak), Bartosz Nowak, Mateusz Mak - Łukasz Janoszka (58, Andreja Prokić).

Podbeskidzie:  Martin Polaček - Filip Modelski, Aleksander Komor, Kornel Osyra, Kacper Gach - Karol Danielak, Konrad Sieracki (69, Mateusz Sopoćko), Rafał Figiel, Adrian Rakowski (85, Ivan Martín),  Łukasz Sierpina - Marko Roginić.

Żółte kartki: Tomasiewicz, Urbańczyk - Osyra.

Czerwona kartka: Filip Modelski (77. minuta, Podbeskidzie, za faul taktyczny).