Kluczowy zawodnik Lecha Poznań wykluczony z gry na kilka miesięcy

Piłka nożna
Kluczowy zawodnik Lecha Poznań wykluczony z gry na kilka miesięcy
fot. Cyfrasport

Piłkarz Lecha Poznań i reprezentacji młodzieżowej U-21 Robert Gumny w przyszłym tygodniu przejdzie zabieg kolana - poinformował w sobotę klub. 21-letni obrońca na boisko wróci nie wcześniej niż za kilka miesięcy.

Gumny urazu nabawił się przed tygodniem, podczas spotkania 16. kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice. Klub zasięgnął porady w renomowanych klinikach w Rzymie i Zurychu. Okazało się, że zawodnik musi mieć przeprowadzony zabieg kolana, w którym trzeba dokonać plastyki chrząstki, czyli uzupełnić w niej ubytki związane z urazem.

 

Piłkarz ma zostać zoperowany na początku przyszłego tygodnia w Poznaniu. Jak powiedział lekarz klubowy Lecha Krzysztof Pawlaczyk, obrońca wróci na boisko dopiero za kilka miesięcy.

 

- Nie spieszyliśmy się z jednego powodu: chcemy, żeby Robert grał w piłkę jeszcze przez kolejne piętnaście lat. I jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. Moment kontuzji nigdy nie jest łatwy, ale teraz już patrzymy z optymizmem w przyszłość. Robert wróci na pewno silniejszy - powiedział Pawlaczyk, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie