MŚJ w tenisie stołowym: Siostry Węgrzyn w półfinale debla

Siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn awansowały do półfinału gry podwójnej i zapewniły sobie medal mistrzostw świata juniorów w tenisie stołowym. Do ćwierćfinału dotarli Samuel Kulczycki w singlu oraz deblu z Maciejem Kubikiem. Turniej odbywa się w Nakhon Ratchasima w Tajlandiai.

W 1/4 finału bliźniaczki Węgrzyn wygrały z reprezentantkami Hongkongu Chau Wing Sze, Lee Ka Yee 3:2 (7:11, 11:5, 4:11, 11:7, 11:3). W niedzielę o awans do finału spotkają się z chińską parą Kuai Man, Shi Xunyao. W drugim półfinale wystąpią Francuzki Camille Lutz i Prithika Pavade (w 1/8 finału wyeliminowały Aleksandrę Michalak i Ilonę Sztwiertnię) oraz Japonki Miyuu Kihara i Miyu Nagasaki.

Niedawno Anna i Katarzyna Węgrzyn zajęły drugie miejsce w seniorskim ITTF Challenge Belarus Open w Mińsku.

Wcześniej w tym roku wywalczyły srebrny medal w deblu w młodzieżowych mistrzostwach Europy w portugalskim Gondomar. W dorobku mają także m.in. brąz ME kadetek w 2015 roku.

Anna Węgrzyn jest aktualną mistrzynią kontynentu juniorek w singlu, zaś jej siostra w lipcu w Ostrawie zdobyła złoto MEJ w mikście z Kulczyckim.

W ćwierćfinale MŚJ odpadli 17-letni Kulczycki w singlu oraz w deblu z 16-letnim Kubikiem. W grze pojedynczej ten pierwszy uległ Japończykowi Shunsuke Togamiemu 0:4 (6:11, 10:12, 9:11, 10:12). Z kolei polski duet w grze o medal nie sprostał Chińczykom - Peng Xiang/Beixun Zeng 2:3 (11:9, 8:11, 7:11, 11:5, 10:12).

W historii juniorskich mistrzostw globu polscy pingpongiści zdobywali medale w zawodach drużynowych – w 2007 roku brąz wywalczyły Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Natalia Bąk i Anna Żak, a w 2013 sukces powtórzyli Jakub Dyjas, Patryk Zatówka, Adrian Więcek i Michał Bańkosz.