Szczęsny wyjawił, dlaczego został bramkarzem. "Zrobiłem to dla..."

Piłka nożna
Szczęsny wyjawił, dlaczego został bramkarzem. "Zrobiłem to dla..."
fot. Cyfrasport

Wojciech Szczęsny udzielił wyczerpującego i szczerego wywiadu klubowej telewizji Juventusu. Polski bramkarz, który jest czołowym graczem świata na swojej pozycji, zdradził, dlaczego zdecydował się zostać golkiperem.

Szczęsny od momentu wyjazdu zagranicę grał w Arsenalu, Romie, a obecnie jest ważną postacią Juventusu. Mimo, że przed tym sezonem do Juve wrócił legendarny Gianluigi Buffon, to 29-latek pochodzący z Warszawy, nadal jest podstawowym bramkarzem mistrzów Włoch.

 

46-krotny reprezentant Polski w rozmowie z klubową telewizją zdradził, dlaczego zdecydował się zostać bramkarzem. - Zrobiłem to dla ojca. Ponadto zawsze wyróżniałem się na tle moich znajomych. Od razu wiedziałem, że lepiej radzę sobie w bramce niż w polu. Wierzę, że urodziłem się po to, aby zostać bramkarzem, ponieważ musisz mieć do tego szczególną osobowość - stwierdził Szczęsny, którego ojciec Maciej grał również na pozycji bramkarza m.in. w Legii Warszawa i Widzewie Łódź.

 

Wychowanek Agrykoli Warszawa przyznał, że bramkarz musi mieć niezwykle mocną psychikę. - Tu nie ma miejsca na błędy. Musisz posiadać mocny charakter oraz wielką siłę psychiczną, żeby to robić zawodowo - zaznaczył Szczęsny.

 

Nasz bramkarz w tym sezonie rozegrał 14 meczów w barwach Juventusu. Sześciokrotnie zachował czyste konto oraz jedenaście razy dał się pokonać rywalom.

Adrian Janiuk/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie