EBL: Niesamowita pogoń i wygrana HydroTrucka w Szczecinie

Koszykarze Kinga Szczecin przegrali we własnej hali z HydroTruckiem Radom 77:78 (25:14, 17:16, 21:24, 14:24). Goście zaimponowali niesamowitą pogonią za rywalem i skutecznością w ostatniej kwarcie meczu 10. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Zwycięstwo dała im celna "trójka" Artura Mielczarka. Najskuteczniejszy na parkiecie był inny z koiszykarzy z Radomia Obie Trotter.

Szczecinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia i po trafieniach Pawła Kikowskiego oraz Adama Łapety było już 9:0. Goście odpowiadali przede wszystkim rzutami z dystansu, a po akcji 2+1 Trottera potrafili zbliżyć się nawet na dwa punkty. Rewelacyjne wejście z ławki zanotował jednak Ben McCauley, a po "trójce" Dominika Wilczka po 10 minutach było 25:14.

Drugą kwartę zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa rozpoczął od serii 9:0. Dzięki kolejnym akcjom Łapety przewaga wynosiła już 20 punktów. Dopiero po ponad czterech minutach przerwał to Adrian Bogucki. Straty lekko zmniejszyli Trotter oraz Mielczarek, a kolejny rzut Boguckiego oznaczał wynik 42:30 na koniec pierwszej połowy.

Mielczarek oraz Carl Lindbom na początku trzeciej kwarty sprawili, że HydroTruck tracił już tylko siedem punktów. Dustin Ware i McCauley uspokajali jednak sytuację szczecinian, po ich akcjach prowadzenie znowu rosło. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i zanotowali kolejny ofensywny zryw. Po 30 minutach było 63:54.

W czwartej kwarcie ekipa trenera Roberta Witki ciągle walczyła o lepszy wynik. Dzięki akcji Trottera w pewnym momencie przegrywała tylko czterema punktami. Kinga “ratował” jednak Paweł Kikowski, jego trafienia dawały trochę spokoju. Kolejne "trójki" Camphora i Trottera ponownie zbliżały radomian na dwa punkty. Później z dystansu trafił jeszcze Mielczarek i... został bohaterem. Jego rzut pozwolił HydroTruckowi wygrać 78:77.

Najlepszym graczem gości był Trotter z 19 punktami, czterema zbiórkami i sześcioma asystami. Po 14 punktów dla Kinga zdobyli Łapeta i McCauley.

King Szczecin - HydroTruck Radom 77:78 (25:14, 17:16, 21:24, 14:24)

King Szczecin: Adam Łapeta 14, Ben McCauley 14, Dustin Ware 12, Dominik Wilczek 12, Paweł Kikowski 10, Jakov Mustapic 6, Thomas Davis 5, Cleveland Melvin 4, Mateusz Bartosz 0.

HydroTruck Radom: Obie Trotter 19, Artur Mielczarek 18, Carl Lindbom 14, Rod Camphor 14, Adrian Bogucki 9, Filip Zegzuła 4, Marcin Piechowicz 0, Wojciech Wątroba 0.