EBL: Start wciąż czaruje. Lublinianie pokonali we Wrocławiu WKS Śląsk

Koszykarze Startu Lublin odnieśli ósme zwycięstwo w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Tym razem uległ im Śląsk Wrocław, który we własnej hali przegrał 70:78 (19:16, 15:17, 26:23, 10:22). Na rewelację sezonu sposobu nie znalazł więc nowy trener wrocławian Oliver Vidin, który zastąpił Andrzeja Adamka i debiutował w starciu ze Startem.

Wrocławianie dobrze weszli w ten mecz i po "trójce" Mathieu Wojciechowskiego prowadzili już 5:0. Aktywny był też Torin Dorn, ale Start krok po kroku odrabiał straty. Dzięki akcji Mateusza Dziemby goście zdobyli minimalną przewagę. To trwało jednak tylko chwilę, szybkie kontry pozwoliły gospodarzom wygrywać po 10 minutach 19:16.

W drugiej kwarcie lublinianie mieli już nawet serię 7:0 i dzięki Bryntonowi Lemarowi ponownie wyszli na prowadzenie. WKS Śląsk nie chciał pozwolić na więcej, a sprawy w swoje ręce brał przede wszystkim Dorn. Ostatecznie dzięki trafieniu Michaela Humphreya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:33.

W trzeciej kwarcie po trafieniu Jimmie Taylora zespół trenera Davida Dedka uciekał nawet na pięć punktów. Straty znowu odrabiali Humphrey i Kamil Łączyński, a spotkanie ponownie zdecydowanie się wyrównało. Dzięki kolejnym rzutom Aleksandra Dziewy i Danny’ego Gibsona po 30 minutach wrocławianie prowadzili 60:56.

W czwartej kwarcie szybko ponownie był remis. Akcje Lemara i Kacpra Borowskiego sprawiały, że to Start miał inicjatywę w ataku, a w końcówce niezwykle ważny rzut trafił też Tweety Carter. Ostatecznie lublinianie zwyciężyli 78:70.

Najlepszym graczem gości był Lemar, który zdobył 20 punktów, miał sześć zbiórek i pięć asyst. W ekipie gospodarzy 19 punktów i sześć zbiórek zanotował Dorn.

Śląsk Wrocław - Start Lublin 70:78 (19:16, 15:17, 26:23, 10:22)

Śląsk Wrocław: Torin Dorn 19, Michael Humphrey 13, Danny Gibson 8, Maciej Wojciechowski 10, Kamil Łączyński 8, Aleksander Dziewa 8, Michał Gabiński 4, Andrew Chrabascz 0, Jakub Musiał 0, Tomasz Żeleźniak 0.

Start Lublin: Brynton Lemar 20, Tweety Carter 15, Kacper Borowski 13, Mateusz Dziemba 11, Jimmie Taylor 6, Roman Szymański 6, Jacek Jarecki 5, Damian Jeszke 2, Bartłomiej Pelczar 0, Grzegorz Grochowski 0.