Fortuna 1 Liga: Warta "przezimuje" na pozycji lidera

W niedzielnym meczu 20. kolejki 1. ligi piłkarskiej - ostatniej w tym roku - Warta Poznań pokonała u siebie Wigry Suwałki 3:0 i objęła prowadzenie w tabeli. O dwa punkty wyprzedza Stal Mielec, która w sobotnim szlagierze wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1.

Warta w pokonaniu broniących się przed spadkiem rywali nie miała większych problemów. Prowadzenie gospodarzom w 27. minucie dał Gracjan Jaroch, a w 52. z rzutu karnego podwyższył Mateusz Kupczak. Wynik został ustalony po samobójczym trafieniu Michała Ozgi w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Natomiast utrzymujący wysoką formę w listopadzie piłkarze Stali już po kwadransie prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Mateusz Żyro i Mateusz Mak. "Górale" tuż przed przerwą strzelili kontaktowego gola, kiedy rzut karny wykorzystał Łukasz Sierpina, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Mielczanie wygrali po raz czwarty z rzędu.

W niedzielę z drużyn z czołówki wygrał także Radomiak Radom. W starciu beniaminków pokonał u siebie GKS Bełchatów 2:0. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Michalski w piątej minucie oraz Patryk Mikita w 49., wykorzystując rzut karny.

Wciąż nie wiedzie się zamykającej tabelę Chojniczance. W sobotę drużyna z Chojnic przegrała u siebie z beniaminkiem Olimpią Grudziądz 1:3.

Chojniczanka czeka na zwycięstwo od dwóch miesięcy - od meczu 29 września z GKS Jastrzębie (3:1). W listopadzie doznała pięciu porażek z rzędu i ma tylko 16 punktów.

Zimę w strefie spadkowej spędzą również piłkarze Odry Opole. Mogli się z niej wydostać, ale bezbramkowo zremisowali u siebie z GKS Tychy.

Rozgrywki zostaną wznowione na przełomie lutego i marca.

Transmisje meczów Fortuna 1 Ligi na sportowych kanałach Polsatu.