PlusLiga: Verva z punktami, Resovia bez werwy

Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrała z Asseco Resovią 3:1 w spotkaniu 8. kolejki PlusLigi. Goście byli lepsi w pierwszym secie, ale w trzech kolejnych wyraźną przewagę mieli podopieczni trenera Andrei Anastasiego.

Początek spotkania to wyrównana walka obu ekip, do stanu 12:13 gospodarze utrzymywali punktowy kontakt z rywalami. Kluczowa dla losów seta okazała się punktowa seria rzeszowian przy zagrywkach Nicholasa Hoaga (12:18). Siatkarze ze stolicy próbowali jeszcze gonić wynik, zmniejszyli straty do trzech oczek (20:23), ale przyjezdni nie wypuścili już tej partii z rąk. Damian Schulz skutecznym atakiem ustalił
wynik na 20:25.

Podrażnieni gospodarze z impetem rozpoczęli drugą odsłonę (4:1). Goście szybko odrobili straty, potem na moment nawet przejęli inicjatywę, ale Verva odzyskała ją po skutecznych zagrywkach Antoine Brizarda (13:13) i Bartosza Kwolka (15:14). Dobra gra w obronie i skuteczne kontry pozwoliły zbudować kilkupunktową przewagę. W końcówce ważną wymianę skończył Kwolek (23:20), piłkę setową wywalczył Patryk Niemiec, a w ostatniej akcji znów błysnął Kwolek (25:22).

Trzecią partię siatkarze ze stolicy również rozpoczęli od mocnego uderzenia, a przy stanie 7:2 zanotowali pierwszy punktowy blok w tym meczu. Podopieczni trenera Piotra Gruszki odrobili co prawda straty (9:9), jednak w dalszej części seta ich gra zupełnie się posypała. Od stanu 17:14 przegrali... siedem kolejnych akcji. Gdy Bartłomiej Lemański pomylił się w kontrze, gospodarze mieli piłkę setową (24:14).
Zepsuta zagrywka Schulza zakończyła tę bardzo jednostronną część meczu (25:15).

Set numer cztery, po wyrównanym początku, również przebiegał po myśli siatkarzy ze stolicy. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, mieli lepsze przyjęcie, a rzeszowianie popełniali sporo błędów. Po kolejnej punktowej serii, zwieńczonej dwoma asami Kwolka, Verva prowadziła już 18:12. W końcówce w grze rzeszowian nie było już widać wielkiej wiary. Kevin Tillie popisał się dwoma asami serwisowymi (23:16), Jan Król wywalczył piłkę meczową, a Kwolek zakończył tę konfrontację skutecznym plasem (25:18).

Najwięcej punktów: Kevin Tillie (17), Bartosz Kwolek (16), Jan Król (14) – Verva; Damian Schulz (18), Nicholas Hoag (14) – Asseco Resovia. Jednym z mocnych elementów w grze gospodarzy była punktowa zagrywka (10–2, 4 asy Kwolka). MVP: Kevin Tillie.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:18)

Verva: Antoine Brizard, Piotr Nowakowski, Jan Król, Kevin Tillie, Bartosz Kwolek, Patryk Niemiec – Damian Wojtaszek (libero) oraz Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk. Trener: Andrea Anastasi.
Asseco Resovia: Bartłomiej Lemański, Grzegorz Kosok, Marcin Komenda, Nicholas Hoag, Nicolas Marechal, Damian Schulz – Luke Perry (libero) oraz Kawika Shoji, Rafał Buszek, Tomas Rousseaux. Trener: Piotr Gruszka.

Terminarz i plan transmisji 8. kolejki PlusLigi:

2019-11-30: Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 20:25, 17:25, 32:30, 15:13)
2019-11-30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17)
2019-11-30: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)
2019-12-01: Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)
2019-12-01: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:18)
2019-12-02: BKS Visła Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-12-02: MKS Będzin – Trefl Gdańsk (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).