PŚ w biathlonie: Kolejna wygrana Boe, Polacy daleko

Broniący Kryształowej Kuli Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał pierwsze w tym sezonie biathlonowego Pucharu Świata indywidualne zawody - sprint na 10 km w szwedzkim Oestersund. Polacy uplasowali się pod koniec stawki.

W poprzednim sezonie Boe triumfował w klasyfikacji wszystkich konkurencji indywidualnych, a ponadto zdobył cztery złote i srebrny medal mistrzostw świata, które odbyły się właśnie w Oestersund. Pierwszy sprint w bieżącej edycji PŚ pokazał, że 26-letni Norweg wciąż jest w formie.

Drugie miejsce zajął w niedzielę jego o pięć lat starszy brat Tarjei, który był wolniejszy o 19 sekund. Obaj mieli po jednym niecelnym strzale. Trzeci był bezbłędny na strzelnicy Rosjanin Matwiej Jelisiejew.

Dopiero na piątej pozycji uplasował się Francuz Martin Fourcade, zwycięzca 72 zawodów Pucharu Świata i zdobywca Kryształowej Kuli siedem razy z rzędu w latach 2012-18.

Łukasz Szczurek zajął 92. miejsce, Grzegorz Guzik był 94., a Mateusz Janik - 102. Bieg ukończyło 108 biathlonistów. O godz. 15.30 rozpocznie się rywalizacja kobiet na 7,5 km. Wystartują w niej cztery reprezentantki Polski.